Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem proč je všechno tak zasekané

Zdravím, chtěl bych se zeptat na takovou věc co mě teď tak neskutečně rozčílila -
jde o všechny mnou používané prostředky - mobil, tablet, notebook a počítač - ( lg optimus 2, tablet prestigio multipad ( nemám ho u sebe ale v té době to stálo opravdu ranec ), ntb aspire 5742G(i3 a 4gb ram ) a desktop mám QX9650 + 4gb ram. V té době když jsem to všechno kupoval tak to byla taková střední až lepší třída. V ntb a počítači mám nové hdd.
A jde o to že všechno je tak neskutečně pomalé, zasekané, všechno trvá apod. a to i po továrním obnovení systému / čisté instalaci apod. Čím to je ? Jak je třeba možné že když člověk zapne jenom čiště mozilu tak mu veme bez jakéhokoliv načtení stránky apod. přes 240 mb ? To samé android - čistý bez instalace a z 1gb mám volných jenom 200 a to jsem hned po továrním nastavení nedělal žádné aktualizace ?
Řeštím to v tom kontextu, že dneska jsem dostal firemní notebook - nejlevnější šméčko s 4gb ram a N3060 a třeba oproti mému pc to je výsměch jak je ten ntb svižný. Používám pouze všechno na internet, youtube apod. a to je vše.

psal jsem že počítám všechno v továrním nastavení nebo po čisté instalaci - jak hned na čistě nainstalovaném, defragnentovaném hdd nainstaluju jenom mozilu a lozím čiště po netu tak bych ten pc/mobil/tablet vyhodil z okna. A nebavím se o stavu po roce od továrního nastavení / instalaci ale v řádech dnů - ty historie, cookie apod. mám automaticky nastavené jako po každém mazání vymazat. Tak už opravdu nevím co je špatně

a co myslis ze sa deje po cistom reinstalle?
tahaju/instaluju sa updaty, vytvaraju indexy, cache, atd...toto vsetko zerie vykon a vypinat to je blbost. Nejaky vykon meraj tak po dni-dvoch pouzivania, ked si vsetko sadne a dokonci aj na pozadi.

240MB RAM zeruci prehliadac je dneska bezna vec.

Inac neviem co sa cudujes, vsetok tvoj HW je dnes nevykonna starina. V pc mas CPU core2quad, v ntb prvu generaciu core i3, co je jeho nastupca. Android mobil s 1GB RAM bude najskor nieco podobne nevykonne....na dnesne veci je 2GB RAM minimum, co sa mobilu s androidom tyka.
Samotny system tie zariadenia ani tak vytazit nemusi. Maximalne co by som tam daval by bol win7, ak je podpora, aj ten by uz bol vykonovo len-tak-tak. Ale aplikacie, ktore za tie roky poskocili o 10 verzii maju uplne ine naroky.

historiu ci cookies mazes uplne zbytocne. aj tak sa vytvoria nanovo zakazdym ked spustis prehliadac. Miesto noveho HDD si mal kupit SSD, ten by tie stare pc zrychlil omnoho viac, v ramci ich moznosti.

dneska jsem dostal firemní notebook - N3060

zaměstnavateli dej zítra výpověď.
a běž si vydělat někam jinam na normální hw, který ani ty jen tak nezabordelíš.

ntb aspire 5742G

protože normální člověk si nekupuje odpad - ani v době, když ten shit byl nový.

neskutečně pomalé, zasekané, všechno trvá apod. a to i po továrním obnovení systému / čisté instalaci apod

s domácími samoadminy je potíž. neumí instalovat ovladače a pak se diví.
potom si nainstalují chrome, spyware a diví se ještě víc.

Mozno si vsetko stihnes hned bud zavirit, alebo tam nacpat X antivirov (to ma stejny efekt). To sa da stihnut aj za 5minut. Skus to nerobit.

Nejake MB nerataj, 240MB je vporiadku, mas 4GB RAM a potom ta nezaujimaju nejake 200MB firefoxu, to s tvojou pomalostou ani nema nic spolocne, ak mas dostatok RAM.

Do toho PC nainstaluj uplne nacisto Windows (ne nejaka obnova z Windows, ked obnovovat tak jedine z recovry vyrobcu ak to je znackovy PC, akakolvek ina obnova je nezmysel), potom spravne ovladace z webu vyrobcu dosky a grafiky, vsetky updaty (windows update a dat vyhladat a instalit a restart a dokolecka kym nic nenajde) a potom firefox, a neintsluj tam potom NIC VIAC. Potom to bude fungovat rychlo a dobre naveky. QX9650 je relativne rychly CPU, tam sa nema nic sekat. A otestuj si HDD v HD Tune cely povrch.

lg optimus 2, tablet prestigio multipad

Naroky aplikaci na javovskem Androidu sly neskutecne nahoru, Google to zamerne dela tak, ze uzivatele musi kupovat novy co 2 roky, ma-li to nejak fungovat. Tabou popsana situace je tak zcela normalni, kterou resi i vsichni ostatni uzivatele, nejsi vyjimka.

desktop mám QX9650 ... nejlevnější šméčko N3060

QX9650 je vykonejsi nez N3060, takze v tomto pripade hledej problem bud v odchazejici hardwaru nebo v neschopnosti spravne instalace softwaru (ovladace, antivirus, frkulinske utility typu ccleaner, ...).