Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdelenie diskov

Dobry vecer mam taky porblem : mam 3 disky jeden disk je ale SSD kde mam len win a chcem ho tam len mat a do tych ostatnych si chcem instalovat programy, hry atd ale ako navolim to aby mi automaticky pri instalovani zvolilo cestu do toho disku kde nieje ten win a uz dalej nezaplnalo miesto? Ďakujem

Lebo napriklad taky Utorrent ked som instaloval sa ma ani nepytal na cestu a rovno sa dal do toho disku kde je WIN.. ale proste je ten problem ze uz tam nezostava miesto nakolko to je ssd 30GB a kupil som ho cisto len na win aby tam bol nainstalovany.

30GB uplne staci na Win a programy (ne hry). Ked nemas miesto tak je problem inde, a ne v tom ze sa ti tam nainstaloval nejaky 0.00001GB torrent.exe
Vymaz si body obnoveni (napr. v pravy klik na disk vycisteni disku), vypni hibernaciu (powercfg -h off), nastav swap min=max=2GB alebo uplne vypni (ovl.panely-system-vykon-virtualna pamat), a vymaz obsah zlozky users\meno\appdata\local\temp\
(... a prestan pouzivat plochu a userovu zlozku \dokumenty\ na ukladanie dokumentov a vacsich suborov)

jestli chápeš jak fungují windows, chápeš taky, že není normální instalovat programy na jiný než systémový disk. taky k čemu jinému by ten ssd byl?

když ti vadí zabrané místo na ssd:
- zakaž si hibernaci (u w10 těžko)
- omez swap na pevnou minimální hodnotu 512mb
- jednou za čas vyčisti disk nástrojem cleanmgr.exe

hry si nainstaluj kam chceš, to je odpad.