Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Word 2016 - titulek obrázku

Zdravím,
mám takovýto problém. Potřebuju vložit dva obrázky na jednu stránku ve wordu a dát k nim popisek. Dělám to tak, že vložím obrázek, klepnu na něj pravým -> Vložit titulek, to samé s druhým obrázkem. Děje se mi toto: při přidávání titulku druhého obrázku se mi otočí číslování těchto obrázků, takže místo 1, 2, mám 2 ,1. Původně jsem je chtěl dát vedle sebe, ale našel jsem, že to dělá tento nepořádek, a tak jsem se rozhodl je dát pod sebe, ale děje se to samé. Neví někdo jak to opravit? Z tohoto číslování pak generuji seznam a tam jsou tyto dva obrázky také v opačném pořadí.

Nevím, teď jsem si to vyzkoušel (mám Office 2016) a chová se to mravně.

A co když ten popisek pod obrázkem 1 po vložení druhého obrázku jen zkopíruješ? (pak samozřejmě musíš aktualizovat pole - postavíš se kurzorem na číslo obrázku a stiskneš F9).

Hmm, to vypadá, jakoby tam scházela vazba. Děláš to v nějakém již rozpracovaném dokumentu? Pokud ano, zkus to v novém čistém.
A když klikneš na tom čísle pravým tlačítkem myši a z kontextového menu zvolíš "Přepnout zobrazení polí", vidíš tam:

{SEQ Obrázek \* ARABIC}

nebo něco jiného?

možno blbá rada ale problémy s umiestňovaním obrázkov občas v určitých prípadoch môže spôsobiť i nevhodný spôsob zalomenia textu v súvislosti s obrázkom (nastavenie obtekania). Skús pár variánt a možno Ti prestane preskakovať aj popisok.
Ak v skutočnosti na tej stránke okrem obrázkov nebude aj text, ktorý by mal obrázok obtekať, zvyknem dávať "obrázok pred textom" alebo "obrázok za textom", čím sa stáva obrázok ľubovoľne manipulovateľným.

Tak ji omlať autorovi o hlavu, ať ji opraví.
Fakt netuším, co by tam mohlo být špatně, ale sám vidíš, že v novém dokumentu to nedělá. Tak si k počítači autora šablony zavolej a předveď mu, co to dělá. Co chceš slyšet jinýho, když o té šabloně nevím ani ň, křišťálovou kouli mám v servisu a věštění z čajových lístků mi nikdy nešlo...