Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nová sestava neprojde přes POST?

Dobrý den,
skládám nový PC z následujících komponent:

Motherboard: ASUS H110M-A D3
CPU: Intel Celeron G3930
RAM: Kingston HX313C9F/4 (2×)
Zdroj: Akyga AK-B1-500

Po spuštění se roztočí ventilátor CPU, speaker nepípne, nerozsvítí se kontrolky na klávesnici ani myši, do monitoru nejde signál, ...
Po odpojení obou RAM speaker hlásí ve smyčce jedno dlouhé a dvě krátká pípnutí (No memory found signál). Zkoušel jsem RAMky i postupně v každém slotu, různé kombinace - v takovém případě se PC chová stejně jako výše.

Všechny komponenty jsou nové a nepoužité; jediná výjimka je MB, které byl v autorizovaném servise před nákupem opraven ohnutý pin.
Předem velice děkuji za odpovědi a snahu pomoct.

Skus iny zdroj na test preistotu.
BIOS evidetne nabehne ked to pipa takze CPU funguje a aj menice pre CPU, ale potom ked ma RAM tak ma problem, moze byt problem s RAM, ale aj s akymkolvek dalsim HW pripojenym na dosku.
RAM si skusal teda po jednej, a kazdu jednu v kazdom slote? (t.j. 8moznosti? :)
Mal si uz dosku na sotle vobec nepripojenu na kejs? Zapnut spojenim pinov PWRBTN

P.S. a clear cmos samozrejme urobit zakazdym ked tam skusas tie RAM apod.

P.S. "opraven ohnutý pin" - to sa robi jak?

Zkoušel jsem funkční zdroj ze staršího PC, výsledek stejný.
RAM jsem zkoušel nakombinovat, jenom jsem došel jenom k sedmi možnostem :D
A/B - RAM; 1/2 - sloty -> 1- 2-, 1A 2-, 1- 2A, 1B 2-, 1- 2B, 1A 2B, 1B 2A (zapomněl jsem nějakou?)
Mimo case se deska chová stejně, šroubovák ke spouštění posloužil dobře.

Po každém resetu CMOSu se PC po chvíli restartoval a pak "fungoval" jako "funguje" normálně - je to obvyklé?

To psali v eshopu, hádám, že to ohnuli kleštěmi zpátky.

Ked to po clear cmos a naslednom resete/powercycle funguje normalne, tak je vsetko vporiadku. 1 reset/powercycle po clear cmos je u novsich intelov normalny (kvoli ME unconfigure).

S tou RAM som myslel ze mas skusat len jeden modul samotny, ak by bol jeden z nich vadny, alebo ak by bol problem pin na patici CPU, tak druhy RAM kanal samotny by fungoval. A potom skusat druhy modul samotny, tiez v roznych slotoch. 4sloty a 1modul samotny = 4 moznosti. 4sloty a druhy modul samotny = dalsie 4 moznosti. //edit jaj sorry ta doska ma len 2sloty, tak potom len 4moznosti.

(a ten reset CMOS snad robis ked je PC vypnuty z 230V a nechas to aj minutu vybit dufam)

Aby nedošlo k nedorozumění, stále to nefunguje (v uvozovkách to bylo myšleno jako že se restartuje pouze jednou a pak se točí CPU ventilátor, ... stejné jako v úvodním příspěvku).

Jo, už chápu.
Zkoušel jsem tedy všechny kombinace, sloty pro RAM jsou na desce jen dva (takže 4 kombinace).

Zatím tedy výsledek žádný...

Ono už to bylo v podstatě řečeno výše, ale dovolím si to shrnout:

1. CPU není na seznamu podporovaných - deska ho neumí.
https://www.asus.com/cz/Motherboards/H110M-A-D3/He lpDesk_CPU/

2. I když výrobci desek uvádějí, že deska podpouje DDR3 i DDR3L, tak Intel uvádí pro CPU jen podporu DDR3L (1.35V) a samozřejmě též DDR4 (1.2V).

3. O uvedené značce zdroje jsem dosud neslyšel, nicméně podle údajů na štítku se v dnešní době, kdy jsou regulátory napětí na jednotlivých komponentách napájeny z +12V ho reálně použiješ v nejlepším případě (pokud by ty údaje ze štítku opravdu splňoval) jako kvalitní 300W zdroj současné konstrukce.

Ano, pokud chceš zachovat základní desku, tak vyber CPU ze seznamu podporovaných a paměti vyměň za DDR3L.

Druhá možnost je zachovat CPU a pořídit novou desku + paměti DDR4.

V obou případech by se zamýšlel nad náhradou zdroje za něco rozumnějšího. Pro ten co máš (a nejen pro něj) by měly obchody vytvořit novou kategorii zboží nazvanou ELEKTROŠROT.