Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sít

dva počítače jsou spojeni s routerem ,první windows 7 druhý windows 10,ve složce Síť jsou videt oba ale když se chci do toho druhého připojit píše to system windows nemuže získat přístup Cesta v síti nebyla nalezena

přístupová práva, pro dnešní uživatele neřešitelná věc.
oprávnění ke sdíleným diskům/adresářům/složkám nastavit třeba na everyone, nebo aspoň ke čtení pro "uživatel_druhého_pc"
druhý pc:

net share

příkaz/zástupce na prvním pc:

net use x: \\ip.adresa.druhého.pc\síťový_název /user:uživatel_druhého_pc jeho_heslo

pod zjednodušenými windows home nemá parametr /uživatel význam.

sám vidíš, co se dá z jiného pc připojit:
c$,e$ ... jen administrátorské sdílení
users ... to není zrovna inteligentní sdílený adresář (vzdálený uživatel ti s odpovídajícími právy smaže "zavazející" větev registrů)

podle toho, že neumíš zkopírovat prostý text z textového výpisu, asi čekám na výpis druhého příkazu zbytečně.
pusť si help:

net help use

co chceš proboha řešit, když tajíš syntaxi?
laskavě si něco přečti o privátních ip adresách. třeba pochopíš, že zamalovávat privátní ip za routerem, kterou má stejnou půl miliardy lidí, je tupost.

pro blaho zbytku internetu si pak nastav m$pain:

REGEDIT4

; Malovani predvolba noveho obrazku 111x100px
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Applets\Paint\View]
"BMPWidth"=dword:0000006f
"BMPHeight"=dword:00000064

nebo používej normální irfanview.

když neumíš kopírovat text z cmd okna přes menu, jde označovat myšem, enter -> do schránky:

REGEDIT4

[HKEY_CURRENT_USER\Console\%SystemRoot%_System32_cmd.exe]
"QuickEdit"=dword:00000001

edit:
ve windows "profi" zásadně vypínám zjednodušené sdílení (dnes homegroup). k tomu ostatně profi edice slouží, že řídí přístup podle uživatele. příkaz "net use" se pak zadává s parametrem /user:konkrétní_uživatelský_účet

pokud tam vpisuješ texty, nediv se, že se ti ten disk nepřimapuje.

jenže to není celé, mapuješ \\pc\sdílenou_položku
jednak jsem ti napsal syntaxi, jednak jsem ti dal příkaz pro help.

všade sem na internetu videl že to je zakryté

kecy. takto mapuju síťové disky:

D:\> net use m: \\192.168.0.3\music /user:film f
Příkaz byl úspěšně dokončen.

D:\> net use x: \\192.168.0.3\xxx /user:admin admin
Příkaz byl úspěšně dokončen.

k různému obsahu mají - jak je vidět - přístup různí uživatelé.

v každém dotazu, cos tu kdy měl, projevuješ mimořádnou nechápavost. normální tazatel buď zareaguje na druhý, nejpozději třetí dotaz, nebo mě to přestane bavit a jdu si dělat svoje, škoda času.

Tu chybovu hlasku si daj do googla. Existuje viac moznych problemov:
- Nekompatibilita opravneni
-> tie su dvojakeho druhu: Opravnenia uzivatelov v operacnom systeme a opravnenia suboroveho systemu
- rozdiely v sile sifry subsystemu SMB (prenosovy kanal zdielania je sifrovany)
- rozdiely v nastaveni NTLM