Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rychlost stahování je menší než ta za kterou platím

Zdravím, platím internet 40 Mbps download a 10 Mbps upload a když jdu na jakoukoliv stránku na měření rychlosti, např. www.speedtest.net tak mi to i podobnou rychlost ukazuje, mezi 35-40, ale když stahuju soubor z netu, hru na steamu, torrent, cokoliv dostávám rychlost maximálně 2,5-3 MB/s, což je zhruba 20-25 Mbps, ale když si platím 40 a to taky dostávám, proč to tou plnou rychlostí nestahuje? Dík

Ale i te maximalni rychlosti by mel nekdy dosahnout, pokud ne, tak je to ze strany ISP obycejny podvod. Treba ja mam u UPC negarantovanych 100Mbps, jestli toho dosahuju neustale netusim, asi ne a je mi to jedno, ale vim, ze te rychlosti casto dosahuju, protoze kdyz neco stahuju, tak mi to tou rychlosti obvykle jede.

Ten torrent, zkus neco, kde je hodne seedu. Melo by to vytezovat to maximum, co mas.

Jestli nic, tak prover router, za kterym asi jsi. Treba pujcit jiny nebo vyzkouset jinde atp.

Potom jit jedine na poskytovatele internetu.

---

Mam k tematu takovou prihodicku. Protoze mam doma UPS a ma to i ochranu datove site, tak jsem datovy kabel zapojil do te UPS a z ni do routeru. Vse slapalo jak ma a pustil jsem to ze zretele a zapomnel na to, jenze nejdriv mi navysili rychlost na 40Mbps a potom dokonce na 100Mbps a me to porad jelo stejne, vubec jsem to neresil, protoze me ani nenapadlo, ze mam mit ten internet rychlejsi. No jednou mi to nakonec docvaklo, takze sem ozkousel uplne vsechno mozny i nemozny a uz jsem chtel volat poskytovateli, co ze mi s tim netem dela a nepousti mi tam co si platim, kdyz jsem nahodne zakopl o ten kabel mezi routerem a UPS. Tak jsem ho odpojil a od te chvile se to zrychlilo. Proste UPS ochrana funguje, ale vic jak cca. 25Mbps se pres ni neda protlacit.

Z toho teda plyne, zkontroluj si opravdu vsechno nez budes nekam volat a nekoho servavat, ze ti to brzdi. :-)

No však já si nemyslím, že za tím je ISP, protože když si měřím rychlost na nějaké stránce tak mi to moji rychlost co opravdu platím zobrazuje, a to by nezobrazovalo kdyby byla pomalejší nebo to ISP brzdil, to by ani ta stránka nezobrazovala těch plných 40 Mbps když by to router nestíhal ne? Proto mi přijde divný že platím 40 a mám i 40, ale stahuju jen 20.

Nemyslím Steam, myslím kdekoliv, jakékoliv stahování, i torrent, který má přes 1000 seedů, by měl stahovat maximální rychlostí, ale stahuje jen těch 20.. například když si někdo jiný na jiném internetovém připojení stahuje stejný soubor, stahuje větší rychlostí, takže tam limit není..