Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přesun fotky/videa z telefonu do PC

Dobrý den.

Potřeboval bych si pročistit telefon od fotografií a videí = přesunout do PC, neboť mi je líto fotky v telefonu mazat, avšak když připojím telefon k ntb, tak se mi ve složce nezobrazí více jak polovina fotek. Video se mi v ntb neukáže ani jedno, čili veškerá videa a většinu fotografií v telefonu mi ntb nezobrazí, tudíž je nemohu do ntb přesunout.

PS: Nehledám ve špatné složce, pokud se v telefonu podívám, kde je fotka/video uložené, tak přesně tuto složku poté vyhledám v ntb...

Děkuji za jakékoli rady :-)

Vše by se mi to mělo ukládat na SD-kartu. Když si v telefonu zobrazím podrobnosti, tak mám vše v jedné složce na SD kartě, což mi zase bojkotuje ntb a ty videa a stovky fotek mi tu prostě nezobrazí :-(
Pro jistotu jsem ještě v rámci celého telefonu dal vyhledávat konkrétní video - ntb mi hlásí, že se v telefonu nevyskytuje :.(

Je možný. Onehdy jsem dostal od manželky úkol, abych z jejího "hjůjaveje" stáhnul konkrétní fotky a videa kvůli prezentaci. Nenašel jsem je, ač na displeji founu se zobrazovaly. Pořešili jsme to skérzevá wifi na smart TV (jen zobrazení - ty soubory tam prostě pro PC nejsou!).

edit: Žádnou dedikovanou kartu tam nemá. A sorry, je to Xiaomi.

Kdyby se to stalo nekdy znovu, tak to zkus pripojit pres Ubuntu a dej vedet jak to dopadlo, jestli tam ty soubory byly.

Ano MTP prenos dat je znacne debilni, ale dnes snad jiz telefon s Mass Storage na trhu bohuzel nenajdes. Nicmene teda je to potom o tom konkretnim zarizeni, tohle vypada, ze Xiaomi neco posralo, kdyz se tam ta fotka neukaze.

---

Jinak spolehlive reseni navrhl dsa, ctecka karet.

Vyndej kartu a strč ji do čtečky ... často je to nejjednodušší a nejrychlejší.

Jinak ve FileManageru (správci souborů) bývá ftp - server, takže stačí ho spustit a fotky atd. přenést přes WiFi do PC (tam se ve správci souborů zadá IP adresa kterou vypíše ten ftp server). Je to v Androidu i Windows mobilech, a pokud ne, dá se stáhnout.

Ja som to nakoniec vyriešil tak že svoj aj manželkin mobil synchronizujem do PC cez Goggle drive.

Pochopil jsem to mozna spatne tak, ze radeji synchronizujes pres Google, ze ti to zlobilo taky?

Jinak ja rozumim tomu, ze kazdej nechce synchronizovat pres cloud, ja taky ne a chce si to do PC stahnou klasicky pres USBecko. To bohuzel dneska podporuje jen MTP a to muze zlobit, ale me to teda na Samsungu, Android 5.1 nikdy takhle neselhalo, ze by neco v telefonu nebylo videt. Muzu podobne zhodnotit i Huawei, protoze co znam lidi (spravuju jim castecne smartphony), tak taky stahuji fotky z mobilu do PC pres USB a nikdy si nestezovali, ze by se neco nestahlo.

Aha, no, ja som zasa nemal nikdy potrebu šachovať s mobilmi cez USB, príde mi pohodlnejšie keď niečo ja resp. manželka vyfotíme a akonáhle sme kdekoľvek v dosahu wifi tak je to o chviľu automaticky doma v počítači bez toho že by som sa musel o niečo starať. Ale chápem že niekomu to nemusí vyhovovať, uviedol som to len ako ďalšie možné riešenie.
Inak sú to telefóny Huawei P8 Lite a Sony Xperia Z1 Compact

dodatok: Chvíľu mi síce trvalo kým som prišiel na to ako zálohovať simultánne 2 rôzne účty, ale aj to ide.

Potřeboval bych si pročistit telefon od fotografií a videí = přesunout do PC, neboť mi je líto fotky v telefonu mazat

# Proc nepouzijes sluzby typu "CLOUD" ?
• Me se veskeré fotografie, video, ukladaji automaticky do OneDrive (mnou urcené slozky), kde kdyz dejme tomu dojdu domu z prochazky, na PC si mohu hned prohlidnout fotografie, jelikoz se ulozili hned po tom co jsem udelal snimek..