Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook po odstraňování trojanů nenaběhne

Zdravím,včera večer jsem si do Notebooku MSI GT70 2PE 2221CZ Dominator pro., stáhl program na odstranění trojského koně, si teď už nevzpomínám jak se ten program jmenoval, po té mě jednoho trojana našel a ještě nějaké chyby, což jsem dal tím programem odstranit a spustil s ním ještě celkový sken. V tom skenu se začalo kupit trojských koňů víc, hlavně od avastu, což nedáva rozum, tak jsem ten sken pozastavil a vypnul. Od vypnutí toho programu mě přestal fungovat notebook, na nic nereagoval, nešel ani vypnout, ani restartovat. Tak jsem ho vypnul přes zapínací tlačítko. Zkusil jsem ho opět spustit, ale pomalu jsem se dostal jen k heslu, které sem zadal, oběví se mi vítejte, pak monitor stmavne a na nic nereaguje, pouze na správce úloh, čimž mužu Notebook vypnout. Mohl by mi někdo prosím poradit co s tím? Nešlo by se třeba dostat do biosu a nějak ho restartovat nebo obnovit? Já se v biosu nevyznám. Předem děkuji za jakoukoliv dobrou radu.

Změna předmětu, původně: Notebook
Změna kategorie, původně: Software (host)

Návody na google jsem našel, ale nemohu se dostat do hlavní nabídky. Notebook je zabezpečený heslem a po zadání hesla se dál nedostanu. Obrazovka zčerná a nic nereaguje.
Kdybych se do nouzového režimu náhodou dostal, co tam mám dělat, aby mi zase notebook fungoval? Zkoušel jsem se dostat při spuštění klávesou delete do biosu, ale ten je v angličtině.

zásadně nabořený systém se dá opravit přeinstalací windows přes ten systém, ale ten člověk by měl vědět co dělá.

"mám tam fotky" - jako sorry, jediná data bez zálohy jsou v notebuku, který se denně rozvrtává? nejdřív vytáhnout notebukový disk, přidat ho do stoláku, všechna cenná data vykopírovat ven. fotky ve stoláku vypálit třeba na dvd + uložit na zálohovací síťový nas.
až potom opravovat windows.

Nevím jak se na admina dostat

programy z boot cd pro reset hesla umí i odemknout účet. ve windows home je admin jen v nouzovém režimu.
nouzový režim je u zkriplených verzí windows z instalačního média.

Ak ťa to neurazí - nesúhlasím.
On má síce noťas (OS) zabezpečený heslom, ale i tak mu je to prd platné. Dostane sa po uvítaciu obrazovku a koniec.
Pravdepodobne už len tm "programom" na odstraňovanie trojanov" ho zad*bal tak dokonale, že zostáva buď recovery, alebo komplet inštalácia. A mám tak tušenie, že predtým niečo inštaloval n nejakého neznámeho zdroja, zasvinil si to malým adware, malware, ktor mu ponúkol práve program na "odstraňovač trojanov" - čo v skutočnosti bolo to väčšie svinstvo (veď len jeho popis "po té mě jednoho trojana našel a ještě nějaké chyby, což jsem dal tím programem odstranit a spustil s ním ještě celkový sken. V tom skenu se začalo kupit trojských koňů víc, hlavně od avastu, což nedáva rozum" tomu nasvedčuje.
A predpokladám, že ak to dá do normálneho stavu, zistí, že už nie je pánom nejakého účtu na nejakej socialnej sieti, alebo niekto jeho menom bude SPAMovať jedna radosť (ak nie niečo horšie).
A keďže trojan v PC si už svoju prácu vykonal (zhromaždil všetky údaje - tak PC odstavil, aby mohol narušiteľ nerušene pracovať.

notebook na nic nereague, pouze na spravce úloh.

spíš mu nenaběhl explorer.exe kvůli konfliktu s virem/spywarem.
teď se dopracoval se smazanému disku c:, už nic zajímavého nezjistíme.

emsisoft by měla být slušná firma, nedivím se že krámy od avastu to označilo za shit. otázka je, z jakých stránek ten sw instaloval, jestli to zas byla nějaká "free" verze.