Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pády počítače, blue screen

Dobrý den,
tátovi zlobí PC, často se sám vypne a zase naskočí s dotazem, zda-li se má spustit v nouzovém režimu, případně normálně. Když se spustí windows, vyhodí to na mě to, co přikládám v odkazu níže. Mohl by někdo vědět, co s tím? PC není nejnovější, patří spíše ke stařešinám.
Děkuji, Tomáš
Odkaz: 0eqXH

jj, odkaz znám.
Kolik lidí ještě musí Avast naštvat, než se ho lidi zbaví? :-)
Když antivirák způsobuje BSOD - tak to je teda věc.

Tím není řečeno, že to nutně je i tenhle případ. On nahoře psal, že naskočí s dotazem, zda-li se má spustit v nouzovém režimu. Nenapsal už, jestli to do toho nouzáku taky zkusil spustit. On to - podle mě - spouštěl jenom do "normálního". Třeba je bota někde v spouštěných programech.

Je pravda,že nouzový režim to většinou srovná.Třeba když občas PC zatuhne a musí se vypnout natvrdo ručně,nabídne to taky většinou nouzový režim.Spustím,hned dám restart do normálního a jede to dál.
Ovšem těžko říct,tazatel snad ani nezkoušel ty RAMky a teploty,jak už mu radil Prasak v poledne.

nemusí se to srovnat, o to nejde.
ale když to v nouzovém režimu půjde normálně, může jít o ovladač související se sítí, součást antiviru nebo služba cizího výrobce, které v nouzovém režimu neběží.
pak má smysl se i začíst do eventlogu.
v nouzovém režimu nejde akcelerace grafiky, takže i ta teplota, ale tam nevidím souvislost s vypnutím.

bohužel, tazatel zatlouká informace jak partyzán, je to marný.