
Jak rozdělit jeden kabel pro zásuvku na 2xRJ45?
Zdravím, potřeboval bych hodně pomoct. Ze zdi nyní kouká zásuvka s jedním RJ45 konektorem. Nyní potřebuji zásuvku dát pryč a místo ní dát zásuvku se dvěma RJ45 konektory, potřebuji tedy rozdělit těch 8 káblíků, vedoucích ze zdi, do této zásuvky http://hasco.cz/image/cache/data/img/442-800x640.j pg. Prosím o pomoc, jak byste to udělali?? Vůbec nevím co a jak. Dělám to poprvé a fakt si nevím rady. Netuším ani jaké barvy kam dát. Podobně pak budu muset na druhé straně rozdělovat kabel vedoucí do switche na 2 kabely, tam také plavu :/. Díky za toleranci a shovívavost.
Jeden kabel sice jde rozdělit na dvě zásuvky, ale musí se to udělat na obou koncích stejně. Navíc se tím přijdeš o možnost gigabitu.
Vím, že tím přijdu o tu možnost, ale stejně bych do toho asi šel. Spíš opravdu netuším jak na to. Mám vše potřebné po ruce, ale nějak se nemůžu rozhoupat, protože fakt si nejsem jistý, jak postupovat.
Nebylo by lepší tam dát switch?
Bylo by to rozhodně jednodušší, taky jsem nad tím tak přemýšlel, ale nakonec bych to rád zkusil bez switche. Spíš jde o takové mé dovzdělání. Nemohl by mi tedy někdo poradit, hlavně potřebuji jaký kabílek kam (dle toho obrázku), zbytek už snad nějak vyřeším sám. Děkuji.
Můžeš použít tohle (poslední obrázek):
ethernet.html
Ale pojede mu na tom max. 100Mbit.
Vím, psal jsem:
To já jen pro jistotu
Protože jsem jednou tento problém řešil, když mi nechtěl doma jet gigabit a pak jsem zjistil, že jsem použil jen 4 žilový kabel, co mi dodal Asus k routeru. Tak až si někdy pořídí třeba UPC s 200Mbit přípojkou, tak aby se nedivil, že mu to jede na polovičce.
Kdybys k té zásuvce dal switch, tak to más bez práce.
Jinak postup je náslebující (zapojení B)
"živé" 4 kabely jsou 1,2,3 a 6 (1*B_oranž,2*Oranž,3*B_zelená a na 6*zelená) - to máš na 1 straně zásuvky a 1/polovina kabelu do switche.
druhou polovinu uděláš stejně, (do oranžových svorek dej hnědé a do zelených modré) a kabel 1*B_hnědá,2*Hnědá,3*B_modrá, 6*Modrá .
Děkuji děkuji, to mi moc pomohlo.