Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zakladni deska - ram error

Ahoj,
Koupil jsem si novou základní desku ASUS ROG STRIX Z270i. Mám 2x Kingston ddr4 4GB 2133MHZ, systém mi startuje pouze s jednou ram ve druhém slotu. S oběma ramkama dostanu ram error (rozsvítí se ledka dram na základní desce), i když je prohodím dostanu ram error. Ve druhém slotu můžu mít kterouhouliv ram a systém naběhne, jakmile je ovšem nějaká v prvním slotu, dostanu ram error. Znamená to tedy, že první slot je prostě mrtvý? Nějaká finta co mohu vyzkoušet?
Děkuji

A co máš za chladič CPU, mi to samé dělala ASUS b150m pro gaming, která jela jen s 1 RAM a po sundání cpu chladiče (GELID Tranquilo REV2) najela deska s oběma ram, protože se to skratovalo, podlepil jsem ty matky izolačkou a je to v pohodě. Tak zkuste ještě tohle překontrolovat.

skontroluj paticu cpu.
2 ram kanaly maju aj 2 sady pinov. Je to tak uz 10rokov. A ked nejde 1 kanal tak mozgova bunka hlasi skontrolovat tie cpu piny.

.. a ramky nie su spatne, neexistuju spatne ramky. Ked to nejde tak urob aj clear cmos alebo podla navodu nejake tlacitko mem ok ak tam je. A pripadne aj updatni bios.

P.S. a vyber dosku na stol, nech vylucis deformacie alebo skraty na kejs alebo ine srandy. A skus aj iny zdroj na test.