Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jakou grafiku s DVI vystupem k zakladni desce MSI K9AGM2-FIH

Ahoj,

potrebuju poradit jakou dat grafiku na vyse uvedenou zakladni desku. Musi to mit vystup DVI, chci to jen na fotky, hry nehraju. Preferuji dobry obraz, normalni spotrebu a mela by to byt Nvidia kvuli ovladacum. Nasel jsem dva modely za dobrou cenu(nevim jak jsou na tom s kvalitou obrazu) jedna je 6600GT a druha je sice ATI, ale zas je dobra cena a je to model X700PRO. Kterou z techto dvou vybrat a nebo mate nekdo tip na neco jineho, co splnuje moje pozadavky? Nechci a nebudu utracet 3-4t. za nejaky vykonnejsi karty, protoze na kvalitu obrazu fotek to pry nema vliv. Nebo bude lepsi pockat na ty novy ATI, ktere maji mit pry nejakou kravinu na zlepseni obrazu prave ve fotkach a maji stat rozumny penize, ale nejsou zatim dostupny? Nepotrebuju to zitra, ale 2 mesice cekat nebudu. Myslel jsem , ze to nebudu potrebovat, ale ta moje zakladovka nema DVI vystup a nebo ho neumim najit a na LCD diky tomu nejde seridit moire.

Na monitoru se ladi phase a clock. Ale vetsinou staci spustit auto a nastavi to optimalne, pokud nemas nejaky mizerny kabel nebo pokud nemas nastavene jine nezli nativni rozliseni. U DVI sice tyhle problemy s nastavenim opravdu nejsou, ale rozdil ve kvalite by nemel byt zase nijak dramaticky.

máš v tom trochu zmatek. Pokud se připojíš přes DVI, tak nemůžeš a taky nepotřebuješ ladit nic. Prostě ta funkce tam nebude. Pokud jsi připojen přes analog, je potřeba nastavením hodinového kmitočtu a fáze doladit monitor. Nejlépe to obvykle zvládá funkce automatiky, ale někdy je potřeba ještě malinko ručně. U EIZA jsem to nikdy nepotřeboval, automatika to nastavuje přesně. Znovu se ptám? Jaké máš rozlišení, jakou máš frekvenci? Zkus 60Hz i 75Hz , někdy je jedna z nich lepší. Po změně frekvence musíš znovu stisknout AUTO!

Nemam v tom zmatek. Ptam se jakou grafiku mam koupit abych mel grafiku s DVI. ja nemam na zakladovce grafiku s DVI a chci koupit grafiku s DVI. Co je na tom nejasne? Podruzna vec je to, ze ted tam mam moznost ladit ty blbosti, kterym nerozumim a ktere kdyz budu mit pripojeno pres DVI mit podle tebe nebudu. Podivej se na zadani otazky, ptam se na grafiku s DVI a teprve pak dal pisu, ze ted nemuzu ladit neco, co je mozne, kdyz budu mit grafiku s DVI ladit asi ani nebudu. Jedine co chci, je poradit jakou grafiku. Nechci monitor ladit a proto chci grafiku s DVI, to je vse.

A nezhorsi ta redukce obraz? Pokud ne, tak by to asi bylo nejlepsi.

No ty karty jsou kolem 1000kc a to je podobna cena jak za ty dve, co muzu mit jak jsem psal vys. Mam ale pocit, ze jsou ty mnou uvedene vykonnesji a nebo se pletu? Pokud jsou vykonnejsi, tak bych radsi vybiral z te 6600gt a x700pro.

Ano odhadl jste to správně ... 6600GT za tu cenu je velice fajn volba.

"A nezhorsi ta redukce obraz?" - tak to jsem bohužel osobně nevyzkoušel ... ovšem pokud by fungovalo - stálo by popřemýšlet/vyzkoušet/vzít v potaz něčí zkušenost s ohledem na ušetřené kč.

Deska přímo AMD690-G a nemá samostatný DVI-D ... škoda ...

Co takhle redukce HDMI na DVI-D? (omluva! původně jsem navrhl jeden kabel ... teď mi docvaklo ... nešel by ...)

Pokud samostatnou grafiku s DVI-D výstupem např. výběr:

http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp?bpath=Graf ick%C3%A9+karty%5CPCI-E%5CnVidia

Na foto stačí opravdu základ s pasivem.

Pravda ... s D-Sub může být problém, ale tady bych tipl v případě vámi uvedených nedostatků ("moire" - asi drobné šumy, neostrosti?) na špatně stíněný kabel/horší kvalita převodníku LCD a až na třetím místě bych (v případě této desky) svalil vinu na integr. grafiku (pokud vyjdu z testů AMD 690-G ve kterých nebyl zaznamenán v zásadě žádný viditelný problém (pokud jsem správně pochopil ...) ani s anologovým připojením u LCD.

Ja nemam spatnej obraz ani ted, ale rekli mne v servisu, ze je lepsi mit grafiku s vystupem DVI a proto ji chci. Jediny co tam ted nejde a nebo dela spatnej obraz v tom eizo testu je ten test 7-9 na moire a rekl mne v servisu, ze to je prave tim, ze nemam DVI vystup a proto ho shanim, ale ze je to celkem jedno, protoze to nema na obraz vliv a nebo tak neco. Jinak to problemy nedela. No a doufam, ze s pouzitim DVI bude obraz jeste lepsi.

K tomu vyberu. Ja se v tom nevyznam a proto se ptam. Nevim co mam mimo DVI pozadovat a tak jsem si vybral za levny penize ty karty co jsem uvedl do puvodniho dotazu.

Tak na použití pro foto jsou vámi uvedené grafiky 6600GT / X700PRO výkonné s velkou razervou ... řekněme velmi.

Počítám, že je asi máte (6600GT / X700PRO) ze starého PC - pak je to fajn volba. Pokud máte možnost je koupit za velmi dobré peníze/výhodně - pokud nové - za kolik kč. můžu se zeptat ?
Stačí Vám pro zmíněné použití i mnohem slabší/levnější. Pokud máte rád tiché PC - dobrou volbou je VGA s pasivním chlazením.

Obe nove. Cena je 1100 za 6600gt a cca 950 za X700pro obe ceny bez DPH. No tichy pc bych mel rad, ale nejak to nejde:). Musim mit jeden HDD vyhozenej ven z PC, protoze s eprehriva jako prase a nevim co s nim, ale to jsme odbocil od grafiky. takze je zbytecne kupovat tak vykonne karty? Ktere teda staci? Nechtel bych zas kupovat neco, co je slabsi nez mam v PC ted a ted je tam X1250. Klidne koupim levnejsi. Budu jen rad, ale potrebuju vdet, po cem se podivat.

To nevim, nepoznam to, protoze tam neni fotka. Je to tenhle model : MSI VGA nVidia MS-NX6600GT-TD128E,PCI-Express x16,128MB DDR,DVI a ted me napadlo, jestli to vubec neni nejaky smejd, protoze se v tom nevyznam a jen jsem videl 6600GT:)
Nema to nejak vysokou spotrebu? mam pocit, ze to byly nejaky herni karty. Ted jsem nasel cca 75w. Mam zdroj jen 350w.

Taky mám desku od MSI a grafiku jsem zvolil Gigabyte 7600GT Silentpipe II. Na to, že hry nehraju je to možná zbytečné dělo, ale má pasivní chlazení a dva DVI výstupy, což si nemohu vynachválit. Je zcela bezproblémová, mohu jen doporučit.