Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zpráva od Customer Support

Přátelé prosím vás, nejsem zběhlý v anglině a toto mi dnes přišlo poštou. Můžete mně říct, co to je a jestli je to k něčemu dobré? Pochopil jsem, že na mé IP adrese je velká aktivita e-mailů (2 až 3 denně)a že mi doporučují stáhnout od nich opravný patch proti trojanům. NOD v tomto mailu nenašel žádného vira, ale stránka, na kterou je odkaz se nezobrazí. Díky za radu.

Dear Customer,

Our robot has detected an abnormal activity from your IP adress
on sending e-mails. Probably it is connected with the last epidemic
of a worm which does not have official patches at the moment.

We recommend you to install http://65.93.139.237/?8aea28abd4d55393e4dd7ae5b2393 to remove worm files
and stop email sending, otherwise your account will be blocked.

Customer Support

No ono sa nemusi nic zobrazit, staci ze na to blb klikne. Ale zavisi od konkretneho kodu na tej stranke.
Samozrejme ze je to pokus o to aby uzivatel klikol na nieco zavirene, akych je uz roky kopa (, alebo si niekto mysli ze jeho (cesky/slovensky) inet provider s nim bude komunikovat v anglictine? :-D
Ja sa cudujem ze ludia vobec mail s nejakym dementnym anglickym titulkom od nejakeho neznameho odosielatela otvaraju, uvedomely pouzivatel to rovno maze ani neotvara, hlavne v superprogramoch ala outlook-emental.

Na pouzivanie internetu by asi fakt mali zaviest "vodicaky" :-/

Já jsem si větu "ale stránka, na kterou je odkaz se nezobrazí." přložil jako "pokus o zobrazení stránky končí hláškou Page not found". ;-)
S tím, že se nemusí nic zobrazit samozřejmě souhlasím.
A propos: mně dnes přišlo z adresy no.reply@google.com:

Dear valued PayPal member,

It has come to our attention that your PayPal account information needs to be updated as part of our continuing commitment to protect your account and to reduce the instance of fraud on our website. If you could please take 5-10 minutes out of your online experience and update your personal records you will not run into any future problems with the online service.

However, failure to update your records will result in account suspension. Please update your records on or before July 12, 2007.

Once you have updated your account records, your PayPal session will not be interrupted and will continue as normal.

To update your PayPal records click on the following link:
12.1.xxx.xxx/webscr/cgi_bin/cmd_login/index.php

Thank you,
PayPal Update Team

Asi do toho nepůjdu. :-)

Tohle posílá můj PayPal (ne ten váš zlý):

Dear jméno,

We would like to announce important developments affecting all PayPal accounts in the European Union (the "EU").

No action is required on your part, and you will be able to continue using PayPal with no changes.

Currently, PayPal (Europe) Ltd. is the service provider for PayPal in the EU. PayPal (Europe) Ltd. is a U.K. company regulated and authorized by the Financial Services Authority (FSA) in the U.K. as an electronic money institution. This authorization enables PayPal to provide its service throughout the EU.

Beginning on 2 July 2007, a new PayPal company, PayPal (Europe) S.à r.l. & Cie, S.C.A. (PayPal Luxembourg), will become the service provider for PayPal in the EU. This is a Luxembourg entity regulated as a bank by the Commission de Surveillance du Secteur Financier (CSSF), the Luxembourg equivalent of the FSA. PayPal Luxembourg will provide the PayPal service throughout the EU. ...

Kruci každý něco dostává, a já nic:.( Mám tři maily a nikdy mi nic takovýho nepřišlo]:(

Označ to a smaž jako spam. Nic víc s tim stejně nenaděláš, a až zase dostaneš mail od někoho (něčeho:-D) o čem si jak živ neslyšel, tak jak chytře pravil Kurt rovnou to smaž, a když už to otevřeš tak probůh na nic neklikej.

objevil jsem jedinou kladnou věc na neznalosti anglického jazyka

Já zase objevil jediný ale zásadní důvod proč ji radši neznat a to že ve skutečnosti zabíjí angličtina a ne přecpávání se.

1. Japonci jedí velice málo tuku a trpí méně infarkty, než Britové nebo Američané.
2. Mexičané jedí hodně tuku a také trpí méně infarkty, než Britové nebo Američané.
3. Japonci pijí velice málo červeného vína a trpí méně infarkty, než Britové nebo Američané.
4. Italové pijí nadměrná množství červeného vína, ale také trpí méně infarkty, než Britové nebo Američané.
5. Němci pijí hodně piva a jedí spoustu klobás a tuku a trpí méně infarkty, než Britové nebo Američané.

Proto mi kmochna musí překládat příběhy o softwarovém pirátství GOMplayeru.:-D:-D

Tak jsem si přátelé přečetl vaše vzkazy a i tak vám všem děkuji za příspěvky. Vysvětlete mně prosím ale jednu věc, a to, proč NOD se s tímto mailem vypořádá, jako že je úplně v pořádku. Nebo je ten odkaz nebezpečný až po kliknutí, stažení a případném otevření? Kdy NOD rozpozná, že není až tak úplně košer? Nebo je nebezpečný spíš trojským koněm nebo spamem a to je akce pro jiné programy?

Nebezpecny je vzdy hlavne pouzivatel = ty :)
Spoliehat sa na nejake programy je naivne. Za prve ten mail samotny neobsahuje nic skodlive (len pismena) takze NOD nemal co kricat. Za druhe po kliknuti na takyto odkaz sa moze dierou v Internet Explorer-ementali spustit kod ktory napr. len prepise subor hosts (co sice nebude vir, ale zmeneny subor hosts sposobi peknu zabavu :-)) alebo sa spusti kod v pamati a antivirak nemoze kontrolovat vsetko co sa spusta v pamati, antivirak spravidla kontroluje subory az pri ukladani. Takze ti sicce antivirak mozno zakrici pri pokuse ulozit vir na disk, ale cez siet sa napr. moze vir veselo sirit kym nerestartujes apod. Alebo to co sa potom spusti antivirak nemusi poznat, ak je to nieco nove takze v tom pripade nebude kricat vobec aj ked sa taky vir dostane na PC.
V prvom rade je treba pouzivat rozum, a nespoliehat sa na antiviraky a podobne veci. Ziaden antivirak ani antispyware uz z principu nemoze byt 100% spolahlivy.