Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno 2 aktivní win na jednom PC

Dobrý den mám zase další otázku jelikož o prazdninách budu mít PC s procesorem Xeon s 15jadry a 30vlákny tak jsem přemýšlel že bych prostě na jednom PC měl dva aktivní Windows prostě že bych hrál na jednom win měl bych tam klavesnici + myš a připojil bych ještě jeden monitor (TV), který by byl v obývaku (Připojil bych to přes HDMI) a zapojil bych do PC další klavesnici a myš a vždy jak na te tv přepnu na to hdmi tak tam bude windows do kterého se přihlásím a můžu ho ovládat. A nastavil bych si to vlastně že bych tam hodil 3jádra pro tu TV a zbytek by byl pro mě na hraní
Kratší verze: Chci aby se to chovalo jako dva počítače :) ale chci aby to bylo v jednom, jelikož ten Xeon je dost výkonný.
Specifikace PC:
64GB ram DDR4
Xeon který si vyberu aspoň +10jáder
a SSD: 256GB
4x HDD 1000GB, 500GB, 250GB
a grafika NVIDIA 1080GTX Ti

# No tak vytvoris "VIRTUALNI STROJ/Plochu" pod Windows/Linux/XX na kterou se tatik pripoji.
* Ta virtualka bude treba nastavena na vystupu HDMI (tak jak nastaveni zobrazeni jiné plochy na externim monitoru) , klavesnicu + mys mu hodis pres Bluetooth a nemusi byt ani v tom samém pokoji..

PS : A ktery Intel@XEON na 15C/30T to bude co podporuje [DDR4] ?
* Nepletes si to nahodou s Intel@E5|E7 14Core/28Threads ?

# Otec chce spustet co za programy ?
• Software typu 'VIRTUAL BOX' jsi nikdy netestoval ? /* Osobne pouzivam a preferuji VMware (PowerCLI).
[VIRTUAL BOX] : Screenshots

# Jak to udelat, no, nainstalujes na to tvé budouci PC => VIRTUAL BOX, ktery spustis, prvni krok je zvolit OS, k tomu bude potrebovat nejaky obraz, at Windows, Linux nebo Ubuntu.
• Nadale zvolis, kolik SRDCI|CORE chces na tento VIRUALNI OS rezervovat, to samé plati pro 'RAM' a misto na 'HDD' (tak udelas treba virtualni PC 4Core + 4Gb RAM). Kdyz ten BOX pak spustis, urcite jsi mel na PC zapojené uz alespon 2 monitory né ? , tu virtualku hodis na vystup HDMI ktery bude zapojen treba do TV.
• V té virtualce pripojis pres Bluetooth KLAVESNICI + MYS kterou bude tvuj otec PC ovladat. Tak otec nemusi by fycizky pripojen, pritomen v té samé mistnosti.
* V nastaveni adapteru, VIDEO etc, si nastavis vse dle toho co ches, k cemu VIRTUALka bude mit pristup, na cem bude fungovat, sitové pripojeni etc (treba ten tvé PC, jelikoz vypada na serverové, bude mit i vice sitovych karet).

TiP ~ [VIDEO NAVOD] (pro UBUNTU, Windows to ma stejne) : watch