Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC sestava

Dobrý den chtěl bych se vás zeptat jestli tato sestava https://www.czc.cz/3pisoo0csaidj9f2k02vlp3k2d/sezn am je dobrá :/. Napsal jsem ta i součástky co již mám (Přidal jsem pod ně "Toto mám"). Rozhodl jsem se pro UPGRADE PC jelikož mám 15let starou základovou desku tak jsem se rozhodl že bych ho koupil skoro celý nový.
Tento počítač bych používal na hraní nových her + streamováni ve FullHD 60FPS do PC bych chtěl investovat okolo 40k a PC by měl ještě zvládat mít pořád zaply Virtual Box ve kterém by byly Windows 7 spuštěné na 2 jádra a 4GB ram to je asi vše

Nyní tam mám:
Zakl.deska: M2N-E
GPU: AMD R7 360 GIGABYTE
RAM: DDR2 6GB
CPU: AMD Phenom II X4 925 4x2.81Ghz

Virtual Box ve kterém by byly Windows 7 spuštěné na 2 jádra a 4GB ram to je asi vše

# RYZEN je urcite kompatibilni a ma ovladace na to, aby byl optimizovany na Windows 7 ?

# Na co brat chip B350, kdyz muzes koupit lépe optimizovany X370 ?

- Vis proc kupujes 4x8Gb a né 2x16Gb a jaky je v tom rozdil ?
- Od toho M.2 disku cekas co ?
- Kupovat 500Gb HDD ma nejaky hlubsi vyznam ? Nezda se ti kombinace SSD 256/500Gb + 1/2T HDD
prece jen trochu za tu samou cenu vhodnesji ?
- Misto AMD Ryzen 7 1800X  muzes klidne koupit levnejsi AMD@Ryzen 7 1800, ktery s par % OC poda zcela 'identicky' vykon.

TiP ~ Zda-li potrebujes trochu vice rychlosti 'cteni|zapis' u HDD, osobne to resim zapojenim 'HDDs' do profiu RAID0|Striping.
* RADI0 jsem mel a mam na vice PC sestav, prozatim v problematice stability, jsem velmi spokojen, problémy jsou opravdu ojedinele, navic to vidim spise jako 'SKODA', mit kuprikladu v PC 2x identicky HDD, nebo 2xHDD se stejnou kapacitou a v pripade ze zakladni deska umi RAID tuto moznost nevyuzit.

# O prazdinach budes mit jak jsi psal, prece pujceny PC, s XEON 15C/30T a GTX@1080Ti, tak si pockej na Ryzen "Pinnacle Ridge" .

O prázdninách jo ale po prázdninách to bude fuč :/ a XEON 15C/30T a GTX@1080Ti má kámoš na prázdniny budu u něj :) Tak i proto jsem chtěl ten Virtual Box abychom mohli hrát oba najednou a ještě jsem to chtěl i proto jak jsem psal. Ten 500GB HDD už mám 1-2roky ten znova nebudu kupovat a SSD disk chci na rychlý boot win a na hraní GTA V a to je asi vše a HDD mám dost dohromady mám asi 2TB.

Zda-li potrebujes trochu vice rychlosti cteni|zapis u HDD, osobne to resim zapojenim 'HDDs' do profiu RAID0|Striping.

absolutně nevím co si napsal (nemám vystudovanou IT :/)

RYZEN je urcite kompatibilni a ma ovladace na to, aby byl optimizovany na Windows 7 ?

. Takže když budu chtít ryzen tak asi nemám počítat s Win 7 že?

Na co brat chip B350, kdyz muzes koupit lépe optimizovany X370

Nevím právě proto se ptám vás tady, jelikož tomu zas až tak nerozumím :/

tak si pockej na Ryzen "Pinnacle Ridge"

Kdy má vyjít?

O prázdninách jo ale po prázdninách to bude fuč :/ a XEON 15C/30T a GTX@1080Ti má kámoš na prázdniny budu u něj :) Tak i proto jsem chtěl ten Virtual Box abychom mohli hrát oba najednou

# Psal jsi, ze to PC budes mit PUJCENE na prazdiny a ze potrebujes pro OTCE, kterému se polamal NTB umoznit pristup na PC.
Takze jsi jen lhal, divej, sem chodi hodne lidi, kdyz muzou nekomu pomoct v poho, nic za to nechcou na oplatku, neprijde ti blblé, prijit a takle delat z lidi blbce a lhat jim ? Pokracoval by jsi takovému cloveku nadale neco psat nebo mu pomoct neco resit, vybirat ?

Vlakno ve kterém lzes/si protirecis. : http://pc.poradna.net/q/view/1703419-2-aktivni-win -na-jednom-pc

Já tam nelhal chtěl jsem to proto aby taťka mohl na PC na TV a chtěl jsem to i pro to abych mohl hrát s kámošem. 1.Taťka ví že si budu kupovat podobný PC tak jsem se prostě zeptal, jak to udělat a nechtělo se mi hledat ty součástky tak jsem tam hodil PC od kámoše. 2. Poté mě teprvé napadlo že bych to mohl využít i na to hraní s kámošem

Mno, mimo toho, že stale nechápe rozdíl mezi počítačovou komponentou a elektronickou součástkou je také telenovelista. Třeba zdroj k jeho lektrošrotu tu měl dvakrát: [1] a [2].
Dvojka je opravdu pikantní:
"karel" se dovolil zeptat: "...Víš aspoň, jaký máš zdroj teď?...", odpověď toho tvora: "...Ano vím..."! Snad i jedince lehce pod hranicí klinické debility by mohlo napadnou přesně napsat, co to má.