Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace Windows přes USB

Dobrý den,

1) Chtěl bych se zeptat zda lze přes USB nainstalovat Windows 10 na nový PC bez operačního systému. Na youtubu sem našel návody, ale všichni tímto způsobem upgradují pouze nynější počítač, nikoliv jiný bez OS.

2) Jak poznám kolika bitovou verzi mám ? Myslímy že si stačí vybrat jakou verzi OS chci (x64 či x86) a OS určí jakou verzi budu mít podle toho jakou jsem koupil ?

3) Pokud bych Windows instalovat tímto způsobem, potřeboval bych licenční klíč že ? Ten se dá sehnat do 500,- . A to mi zrovna nesedí, Win10 normálně v CD verzi stojí okolo 2000, proč se tedy dělá když tohle vyjde mnohem levněji ? Je někde háček ?

Díky moc

1. áno
2. klik pravým na tento počítač, a vyber vlastnosti. Volí sa 64 bit verzia, ak máš 4 GB pamäte a viac
3. ak inštaluješ na nb kde už windows bol, tak netreba. Resp upgrade z win7 a win8 je stále zdarma.

Ano, licenci si klidně kupte tu Windows 7 za 500.- je to legální podle mezinárodního práva (ať si tu Microsoft říká co chce) :-)

Jak už tu zaznělo tak 64 bit. verzi použijte pokud máte více než 4GB Ram (dneska už skoro všechny Pc)

Potom nainstalovat Win 7 (aktivovat) a upgradovat na Windows 10.

Dříve šlo i nainstalovat Windows 10 a aktivovat klíčem z Windows 7 ale to už teď nevím zda lze i teď.

Ale prd...kdysyk jo, ted uz ne.

Od 15.11.15 obsahuje instalační disk vytvořený pomocí nástroje Media Creation Tool novější aktualizaci systému (1511 - Listopadový update),
kterou je již možné při instalaci naprosto standardně aktivovat pomocí Product Key z předchozí verze Windows.