Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Otestování herní pc sestavy prosim

Ahoj, kluci mi složili na czc herní sestavu tak se chci zeptat jestli je dobra díky moc :¨)
Intel Core i7-7700
ADATA Ultimate SU800 - 256GB
Corsair Vengeance LPX Black 16GB (2x8GB) DDR4 2133
Fortron HYDRO 500W
SilentiumPC Regnum RG1W Pure Black, okno, černá
WD Blue EX - 1TB
GIGABYTE B250M-D3H - Intel B250
MSI GeForce GTX 1080 ARMOR 8G OC, 8GB DDR5X
SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

1080 je dobra je dobra grafika

Já snad tvrdím že není? Píšu že na FHD to jsou vyhozený prachy z okna,XoXoChanel co píše ok ty RAM ,akorát ohledně SSD nevím co máš za rozpočet je tam 500 rozdíl,to si můžeš pak rovnou připlatit za 500GB kde to má větší smysl do herního kompu....

Osobne bych take volil radeji GTX1070 + velke SSD, ale neda se rict, ze tu GTX1080 nikdy nevyuzije. Ono zalezi, jestli kupuje s tim, ze by s tim chtel vydrzet dva roky nebo pet let, protoze casem narocny hry, ktery vyuzijou i potencial GTX1080 klidne i jen na fullHD, prijdou.

Akorát že bude ta GPU už dávno v křemíkovém nebi a jsou to akorát doměnky možná/kdyby,to si může pak koupit rovnou GTX1080Ti s touhle teorií,tak mě to je fuk jeho prachy navíc monitor není schopnej napsat....(nevím jestli mu tohle někdo poradil na CZC,ale typický nadupaná GPU/CPU a zbytek osrat na kost...)

No,takhle - nebude se nic sekat a podobně - Nebude,když budeš používat OS jen na legální soft.,nebudeš stahovat kdejakou hloupost,zrychlovač,čistič,tunič. Vždy nový OS jede plynule a pokud časem začnou záseky,tak je to způsobeno chováním uživatele,ne namontovaným HW.

Intel Core i7-7700
Kingston HyperX FURY - 240GB
Corsair Vengeance LPX Black 16GB (2x8GB) DDR4 2133
Seasonic S12II-520 520W
SilentiumPC Regnum RG1W Pure Black, okno, černá
WD Blue EX - 1TB
MSI B250M MORTAR - Intel B250
MSI GeForce GTX 1080 ARMOR 8G OC, 8GB DDR5X
SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

Kdyz zapracujes ty tucne vypsany zmeny, tak klidne i tuhle sestavu nebo tu od M-Pola, nakonec to zalezi na tobe, cemu das prednost. Ja bych treba dal prednost skrini od SilentiumPC, M-Pol preferuje Coolermastera s jinak zapracovanym vnitrkem, klidne to muzes i zkombinovat. Nemusis se drzet jednoho navrhu. To same plati i od grafice a SSD disku, u tech mi prijde M-Polova volba o neco rozumnejsi, ale je to fakt na tobe, SSD disk se da do pocitace casem treba prikoupit druhy, az zase neco dosetris, taky je to moznost.

V tom tvym prvnim navrhu byl smeckovej zdroj, pochybnej SSD a mirne pochybna deska, proto ty zmeny, ale jinak jsou to jen volby, kdy nekdo to preferuje tak a jiny jinak, TY musis vedet co chces!

Hotovo ještĕ nĕco vylepšit? Nebude se pc sekat nebude ho nic zabržďovat? Co nejnovĕjší hry nebude problem?

# K procesoru typu I7@7700/K, bych urcite doporucil zkoupit RAM s frekvenci '2400MHz', kde '2133MHz' spise pro procesor typu i7@Skylake.
* V cem by ho melo co brzdit ? GTX@1080OC je k i7@7700 akorat, dal bych to nehnal, navic na rozliseni FHD nema cenu kupovat vic jak NVIDA GTX@1070, kde o proti GXT@1080 prakticky ani rozdil nepoznas.(I7@KabyLake mam zakoupeny, vim jak se chova a jaky vykon dokaze poskytnout).

TiP ~ "NENI PODMINKOU" : Misto toho [SSD ADATA], bych radeji osadil diskem TYPU : [M.2 Intel 600P] : (5 let zaruka)https://www.czc.cz/intel-ssd-600p-m-2-256gb /197813 /produkt
* Tusim (nechavam na overeni), ze ho ta MSI od Sambilionk podporuje disku typu M.2 jako intel 600p, vice informaci o kompatibilite na stankach vyrobce zakladni desky.

[img=https://www.scan.co.uk/images/products/2761380-a.jpg]https://www.scan.co.uk/images/products/2761380-a.j pg[/img]

# Nejaký duvod nepouzít RAM na 2400MHz ?
*Kdyz KabyLake tuto frekvenci o proti Skylake podporuje, mi prijde skoda toho nevyuzít, navíc KanyLake mají rádí 2400MHz, ale tak vy jste rádcové(tedy jestli nebude pak sám nastavovat profily XMP ne o zkusit rucne potlacit NB trosku nahoru, i kdyz nejde o 10FPS rozdíl, rozdíl v rychlosti zapisu a ctení tam je, klidne domám vysledky namerené na této platforme) ..

# Ano, CL|Timing hraje zasadni roli a RAM s nisim CL muze podat lepsi vykon jak RAM se stejnym CL a vysi frekvenci.
* Bohuzel, kdyz jsem to psal nejmenovany MOD 'MM' me napomenul ze JE TO BLBOST ze CL nic na vykonu nemeni, ano kdyby slo o 2400MHz@CL18 taky by jsem vzal CL14 na 2133MHz :-)

Ne není, ale nevidím žádný zásadní rozdíl frekvence v netaktovacím herním stroji.

# Prave, RAM mam na KABY otestované, zapis cteni je rychlejsi na 2400MHz, kde jde snad u kazdé normalni RAM stahout CL14, v CPU-Z to dela vysledek na "2050/80 Score" pro benchmark Single-CORE 2400MHz, "1960/81 Score" pro 2133 CL15, navic prave proto, ze je netaktovaci, bych osadil to nejvykonejsi(dit ty RAM stoji proboha stejne) kde i u i7@K se frekvence RAM popripade trochu zdvyhne u OC s navysenim frekvnece [NBridge], protoze u ne K (kaby) jen navysit frekvenci RING-Core pro par bodiku nestaci..
* Benchmark AIDA64 to samé, s 2400MHz podava vysledek lehce nad i7 6700K, 2133MHz je bud na stejné nebo lehce pod urovni tohoto predchudce, to samé PassMark, CPU : '11552' bodu s RAM 2400MHz, '10260' bodu s 2133MHz .

Poruce mam zrovna uvedené FURY 2133MHz, i RAM tusim Crucialky co jsou na 2400MHz, muzeme to zkusit (smozrejme dolozim foto vyfocenych RAM)..
[img=/file/view/28527-xo-png]http://pc.poradna.net/file/view/28527-xo-png[/img]

* 2400MHz@CL15 (Crucilal LT)

[img=/file/view/28524-pcmark-jpg]http://pc.poradna.net/file/view/28524-pcmark-jpg[/img]

*2133MHz@CL14 (Kingston)

[img=/file/view/28526-markcl-jpg]http://pc.poradna.net/file/view/28526-markcl-jpg[/img]
/* Oboji merene na Mustku NB Frequency : 3900MHz, s Crucial 2400MHz, se v Benchmark AIDA64 drzi I7@7700 zhruba o 3000Bodu pred pred i7 6700K, s Kingston 2133, lehce pod, i kdyz jde jen o cisla a realny rozdil pujde videt na vlastni oci jen z tezi, jestli 2400MHz nekde muze pomoci, u 'zamklého' CPU je dle mne jen k uvitani ;-).

PS : POZOR, tim nemirim, nebo nemam namitky na tvuj/tvoje PC sestavy, aby jsis to spatne neprelozil.

i pro 2K rozlišení/monitor a to pro všechny současné hry)

# Navic, nebo rad bych pridal i [VR] (Virtualni Realita), rending, streaming..

A co tu kluci řešili něco s ramkou nebo co

# Toho si nevsimej, drz se toho co ti pisou *RADCI, sestavu jsi dostal jiz hotovou, kde ti M-POL poskalad celou, staci jen obednat, nebo Sambi a Red ti menily nejaké tvé kompnenty do finalni sestavy ze CZC. "TO MA BYT HERNI ?" pripadne ti "Intel@i7 + GTX@1070" snad kancelarska ? :-)

# GTX@1080 je spis na rozliseni 4K, GTX@1070 2K, GTX@1060 FHD, (samozrejme jde jen o rozdeleni made in XoXo)
# No a na monitoru FHD na frekvenci 60Hz neuvidis vic jak 60Fraps/s, v 70% her, GTX@1060 se drzi na hranic 60FPS. Ted kdyz zapojis GTX@1070, ta vytiskne v prumeru 120FPS, od 60Fraps/s a vic, neuvidis rozdil, az u monitoru FHD@ a frekvenci 120/144Hz ji muzeme opravdu explotovat.
A ted ta slavna GTX@1080 vytiskne dejme tomu 160 Fraps/s a ted otazka k cemu ??
* Zaplatis za neco, co v praxi nevyuzijes, proc tedy nezkoupit levnejsi GTX@1070, ktera uz ma vykon nad sili tvého monitoru ?