Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s monitorom

Prajem príjemný deň, chcel by som vás poprosiť o radu. Mám už starší PC, ale nikdy s ním neboli problémy. Jedného večera som ho vypol a ráno pri zapnutí všetko v poriadku až keď začalo načítaval ikony na pracovnej ploche. Monitor akoby stratí obraz ale stále svieti na tmavo, pri použití Ctrl+Alt+Del tak mi zobrazí ponuku v pohode, ale ak si vyberiem správcu úloh, tak má hodí na pracovnú plochu ale po chvíľke zase zhasne monitor a tak stále dookola. Bol by som veľmi vďačný ak by sa našiel niekto kto ochotne poradí.

zkus z DVDecka nahodit live Ubuntu (nic neinstaluj), jen pres to over, jestli to bude fungovat OK. Pokud ano, tak na live Ubuntu je pred bootem do Ubuntu i moznost spusteni memtestu, takze si hned muzes overit spravnou funkci pameti.

Jestli bude vse OK, tak dalsi na rade respektive to uz jsi mel udelat hned, zazalohovat veskera dulezita data a po te si stahnout program na kontrolu disku a otestovat disk.

Ano take vidim jako pravdepodobne naborene Windows bud tema virama nebo nejakym vlastnim kutilstvim anebo chybou na disku, muze mu odchazet a nektere naborene soubory nejdou nacist, prave na posledni moznost jsem se zameril, ale on musi vedet, jestli si tam neco nespachal sam.