Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paměti ram

Dobrý den mám počítač Dell Optiplex330.V počítači byla jedna ramka 1GB,tak sem přidal druhou taky 1GB.Bios ramky vidí.Everest program takyvidi ram paměti.Ale když dám tento počítač vlastnosti tak mam ram 0,98 GB ram.Info o pc.

Název operačního systému Systém Microsoft Windows XP Professional
Verze 5.1.2600 Service Pack 3 Sestavení 2600
Výrobce operačního systému Microsoft Corporation
Název systému DOMAC-4FF4CD0F7
Výrobce systému Dell Inc.
Model systému OptiPlex 330
Typ systému PC založené na procesoru X86
Procesor x86 Family 6 Model 15 Stepping 13 GenuineIntel ~1795 Mhz
Verze systém BIOS/Datum Dell Inc. A11, 31.5.2012
Verze SMBIOS 2.5
Adresář systému Windows C:\WINDOWS
Systémový adresář C:\WINDOWS\system32
Spouštěcí zařízení \Device\HarddiskVolume1
Národní prostředí Česká republika
Hardware Abstraction Layer Verze = "5.1.2600.5512 (xpsp.080413-2111)"
Uživatelské jméno DOMAC-4FF4CD0F7\Martin
Časové pásmo Střední Evropa (běžný čas)
Celková fyzická paměť 2 048,00 MB Volná fyzická paměť 627,80 MB Celková virtuální paměť 2,00 GB Volná virtuální paměť 1,96 GB Prostor stránkovacího souboru 2,37 GB Stránkovací soubor C:\pagefile.sys

Celková fyzická paměť 2 048,00 MB
Volná fyzická paměť 627,80 MB

ramku to vidí, kde máš jaký problém?
nemáš v biosu byhrazeno, ať grafika využívá 1gb sdílené ram?

spíš si zjisti, co ti zatěžuje hw. buď to chce umět nastavit správce úloh - procesy, nebo spustit tyto sw:
ms process explorer - hlavně kontrola vytížení cpu
ms autoruns - nežádoucí položky v logon, services, scheduled tasks.

Vitížení procesoru v klidu, 0 procent.

logon: Microsoft Outlook Express 6 Knihovna instalačního programu Outlook Express,Google Chrome Google Chrome Installer Google Inc,Adresář 6 Knihovna instalačního programu Outlook Express Microsoft Corporation

services:nemám nic

scheduled tasks:nemám nic

Každá ram pamět samostatně funguje

a tehdy win taky vidí jen 1gb ram?
jak už tu psali: zkusit ten cmos reset.
že by někdo sám nastavoval omezení v msconfig a pak si na to nepamatoval, to se mi nezdá.

win xp - myslel jsem, že nemají takové možnosti v msconfig, ale v záložce "boot.ini" je to "upřesnit možnosti" - maxmem.

Nemas nahodou vo Windows (v start-spustit: msconfig) nastavene obmedzenie ram na 1GB?

Ked nie tak urob clear CMOS, nech si bios otestuje tie ram nanovo. Moze byt aj jeden modul alebo slot vadny, alebo to jeden modul z nejakeho dovodu nepodporuje (BIOS ma s nim nejaky problem)