Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení SmartTV k internetu přes domácí sít (přes extender)

Dobrý den, ahoj,

mám jeden takový problém s připojením "chytré televize" Samsung do sítě, konkrétně ji dostat na internet.

Televize je tato http://www.samsung.com/cz/consumer/tv-av/tv/full-h d/UE46H7000STXXH/

V domě máme boužel jen ADSL s WiFi sítí, ale boužel signál i skrz starý pevný zdi je špatný, navíc TV v jiným patře, takže signál je špatný. Ale připojím se k internetu, přihlásim kdekoliv cokoliv, jen prostě pro sledování třeba skrz Hbbtv nebo nějaký streamy nepoužitelný.

V té ale samé místnosti máme extender - http://cz.tp-link.com/products/details/cat-10_TL-W A850RE.html
Funguje už nějaký pátek, z notebooku/mobilu člověk funguje v pohodě.

Na televizi se ale připojím, krásný signál, ale zahlásí to, že nemám přístup k internetu, což boužel fakt nemám.
Přitom nastavení - ip adresu to má v rozsahu (automaticky), z kompu ji normálně pingnu. Výchozí brána taky v pohodě. DNS taky, ale zkusil jsem změnit na Google DNS - bez úspěchu.

Vůbec netuším čím by to mohlo být. Já sám na televize nejsem, nastavuju to o rodičů doma, takže po prvý, možná je to nějaká blbost.

Díky moc všem za pomoc :)

Vašek

Na televizi se ale připojím, krásný signál, ale zahlásí to, že nemám přístup k internetu, což boužel fakt nemám.

nerozumiem tomu popisu ani trochu...tak buď sa pripojíš na internet alebo nepripojíš...ak sa nepripojíš, potom o akom signále to hovoríš?

a vo výsledku ak máš zlý wifi signál, potom rozmýšľaj nad prepojením TV káblom a nie nezmyselným wifi...

kdyby ses tady před nákupem extenderu zeptal, asi by ti ho nikdo nedoporučil.
zásadně záleží na jeho umístění vůči routeru a vůči tv, s ohledem na počet zdí a stropů mezi nimi.

lepší možnost je stupačkou/schodištěm vytáhnout lan kabel do patra, tam zapojit nějaké ap nebo lan část routeru se zásuvkami, na to bez problému pověsit další krámy.
model TL-WA850RE má i lan konektor, takže umí režim ap, šel by využít.

ale chtít po wifi skrz zdi a stropy, aby do telky přes zpomalující repeater dopravovalo hd video, to je nesmysl.

powerline adaptéry v různých patrech (na různých fázích) nevyužiješ.

powerline adaptéry v různých patrech (na různých fázích) nevyužiješ

to se nedá dopředu odhadnout. Mě to takhle chodí, stačí zřejmě souběh drátů někde ve zdi. Důležité je nezapojovat to na prodlužku, ta tomu docela vadí, musí to být přímo na zdi. Některé typy mají na sobě průchozí zásuvku. Jediná slabina je, že jsou zapnuté nepřetržitě a už mám druhou sadu, první po třech letech chcípla.