Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Má cenu zkoušet další nebo jiný monitor?

Chci se zeptat, jak se stavíte k backlight bleedu? Já za poslední měsíc otočil 4 monitory v cenách od 12 do 20 tisíc a všechny měly poměrně velký backlight bleed. Například v tuto chvíli jsem se na to vyprdnul a mám LG 27UD68 s tím, že je levnější a má srovnatelný blb jako ostatní. Nicméně mi ten BLB prostě dost vadí, to mám furt smůlu nebo není žádné IPS bez BLB. Už mě to fakt štve si na to zvykat. V jiných ohledech jsou monitory parádní, ale třeba koukání na film je fakt utrpení, když svítí dolní rohy do žluta. Co myslíte?

Dříve jsem používal Dell S2715H a bylo to v pohodě. Trošku jsem viděl ips glow, ale ten mi nijak nevadí. Jinak já si hned na začátku řekl, že to nějak překousnu, i kdyby to nebylo top, protože ten monitor mám teď na rok, než přijdou nějaké lepší HDR 4K monitory. Ale prostě dneska jsem si toho najednou všiml při projíždění webu a pak už jsem z toho nespustil oči.

Jj jas mám na 45%, což se mi zdá OK. Mám předvoleno sRGB, ten ale má nastaveno natvrdo kontrast 70%, což se mi zdá hodně, ale nechce se mi dávat custom profil a muset nastavovat všechny blbosti jako nějaké deep black mode, apod.