Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem adaptér připojení k místní síti nemá platnou konfiguraci protokolu IP

Ahoj, dnes jsem bohužel na plno odpojil modem od elektriky a od té doby mi nejede na PC internet.
Netuší někdo čím by to mohlo být ? Přikládám výpis z ipconfig/all

Microsoft Windows [Verze 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.

C:\Windows\system32>ipconfig/all

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : Cunda-PC
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridní
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 38-D5-47-1A-6E-34
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::4c17:92cb:a215:59d3%11(Pre
ferované)
Adresa IP automatické konfigurace : 169.254.89.211(Preferované)
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 0.0.0.0
IAID DHCPv6 . . . . . . . . . . : 238605639
DUID klienta DHCPv6. . . . . . . : 00-01-00-01-20-38-AB-24-38-D5-47-1A-6E-34

Servery DNS . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1
fec0:0:0:ffff::2%1
fec0:0:0:ffff::3%1
Rozhraní NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : Povoleno

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{FB85C5CF-7119-4DC1-A640-27BEBAAE2E8A}:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

ten "modem" má zespodu typový štítek - je tajný?

Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Adresa IP automatické konfigurace : 169.254.89.211

pravděpodobně je potíž v gigabitové kartě realtek a jejím ovladači, která se nedomluví se 100mbit routerem.
správce zařízení - síťovky - realtek - vlastnosti - advanced - speed & duplex: napevno 100mbit/full

nemyslím si to, když to doteď fungovalo.
přesněji: nejsem na to zvyklý, ale výpadky funkčnosti po zapnutí se mohou stát u domácích instalací, kde uživatel nacpe v náhodném pořadí "nějaké ovladače".
nestává se to ani u pc od obchodníka. u pořádné instalace ten režim nefunguje náhodně:

Automatická konfigurace povolena : Ano

ještě jedna možnost: mi ten router připadá dost zastaralý - 100mbit router se už u kabelovek asi nepotkává.
když nepomáhá zaříkávání windows, pak pomůže výměna routeru.
nebo vyhrabat z šuplíku 100mbit síťovku s klasickým broukem 8139, ta si s tím krámem bude rozumět.