Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows phone - konec? Výměna za android?

Dobrý den,

jsem majitelem telefonu microsoft lumia 640 a od dne 29.3. zrušili podporu messengeru, po otevření odkazu, že mám nainstalovat aplikaci z W. store mi to napíše, že nesplňuji hardwerové požadavky. Taktéž se mi toto děje u skypu a tak se chci zeptat, zda se telefon bude moc dát ještě používat. Jsem v kontaktu s přáteli každý den a messenger a další aplikace jsou pro mě důležité, bojím se, aby i za pár měsíců nepřestal fungovat What's Up, Viber atd. Myslíte si, že se telefon vyplatí prodat dokud je možné a přejít na android?

A nebude problem v tom, ze tam nemas win10? L640 mala byt medzi podporovanymi na W10.

Ak nepojdes do aktualizacie na W10 tak sa s tym tiez da zit. Spravy na messenger ti chodia a odosielat mozes priamo zo stranky FB z prehliadaca. Pripadne si vytvor novu dlazdicu s odkazom na FB.

Skoda, bol to dobry sytem. Microsoft to totalne pohnojil, 1% podiel hovori za vsetko.

Mám aktualizována na W10, ale i tak mi to příjde na nic. Vem si to tak, že za rok telefon co nemá žádné aktualizace a zůstane zaseknutý na nějaké verzi bude k ničemu. No dobrá tedy o facebook a zprávy je tedy postaráno, ale co další aplikace, ty prostě přestanou fungovat a co potom? Viber atd. už asi přes prohlížeč nespustím. :D

No ale ten telefon za to nemoze. Messenger odrezal priamo FB. Takze je predpoklad, ze Viber ti pojde kym ho samotny Viber neodpili.

Mobilny windows sa nerusi. MS planuje surface phone. Akurat cielova skupina su firmy, pre beznych smrtelnikov to je trochu drahy spas v porovnani s L640.

Nic jineho ti nezbude. Ona je otazka, jestli ten foun vubec nekdo koupi.

Bohuzel aplikacni podpora pro WP a WM10 je na bodu mrazu a pokud ty aplikace potrebujes, tak holt budes muset prejit na Android. Ovsem jakejkoli foun s Androidem v cene nove Lumie 640 je nebetycnej krap. Radil bych ti si priplatit, pokud chces aby to bylo pouzitelny.

Ale tu sa pise, ze na W10 to ma ist. Urcite nemas W8.1?

http://www.windowscentral.com/facebook-dropping-su pport-messenger-and-facebook-apps-older-windows-wi ndows-phone-versions

Here's a look at the platforms and apps affected, from Facebook's Messenger blog:

Facebook for Windows Phone.
Messenger for Windows Phone 8 and 8.1.
Facebook for Windows 8 and 8.1 desktop app.

According to both the post and a message being sent to users, Facebook plans to retire the above apps "by the end of March." That's approaching quickly and doesn't give users much time to figure out an alternative. Facebook is still maintaining pretty active development of both apps on Windows 10 and Windows 10 Mobile, so anyone using the apps there need not worry. For anyone on the cutting block, however, you'll have to upgrade your OS or to a new device if you want to keep using Facebook's apps past March. Alternatively, you could get away with using either service in a browser.

Zdravím,
tak řeším u matky stejný problém! Už jsem vyřízenej. Může mi prosím někdo poradit, jak na ten krám nainstaluji windows 10? Vlastnil jsem ho dříve i já a normálně mi tam windows 10 funguje do teď, ale matka má 8.1 a když dám požadavek na aktualizace, tak mi to napíše, že pro můj telefon žádná aktualizace není. Zkoušel jsem Windows Insider, Poradce pro Upgrade a vlastně všechny ty jejich programy, ale ani prd... Předem děkuji za rady!

Odniest telefon do ekozberu a kupit druhy. Radsej uz nie od mrkvosoftu, aj ked teda stare androidy maju stejny problem, nejdu tam uz rozne app. Proste stary telefon smola. Zistil som ale ze zivotnost OS zhruba koreluje so zivotnostou baterky, takze by som ten galaxy s <50% baterkou a androidom 2.1 stejne vyhodil :D

!!!VYŘEŠENO!!!
Všem, co nejdou aktualizovat telefony, tak musíte ten jejich paskvil "Poradce pro Windows" spustit s vypnutou wifi! Potom se objeví zatržítko "povolit aktualizace včetně Windows 10". Zatrhnete, vyjedete z programu, zapnete wifi, vrátíte se do programu a dáte další. Potom to funguje úplně normálně... Trvalo mi to 3 hodiny, než jsem toto vyčetl na AJ podpoře microsoftu. Možná by se tato informace mohla někomu hodit. :-)

Já to zahodil už před půl rokem a koupil si iPhone, protože mi došly nervy. Od té doby neřeším. Nevysvětlim to ale svojí máti, která za telefon dala čtyřku a myslí si, že to bude dělat zázraky. Baba od vedle má přece androida za dvojku a messenger jí de. (To byla odpověď na moje "vyhoď ten krám, vezmi desítku a kup si něco normálního").

Windows phone - konec? Výměna za android?

# Ano i ne, Lumia jako takova skonci/skoncila, WPhone, pokracovat také nebude, proc teda dostava Windows phone stalé nove BUILD ?
- Microsoft zatim neuvedl 'primo' cim nebo jak to bude vypadat, ale na pristi EVENT ma nachystané neco co bude 'Celular' (bude se dat z toho volat), neco napovida i verze Windows pro ARM, Windows Cloud (Windows 10).
* Jinak WPhone, ma, bude mit jeste s Redstone 3 podporu az nekdy do roky 2019.

# Osobne vlastni Lumia 950XL, ale vratit se zpet na Android, nejak nedokazu, zatim mi nic nechybi, mam svizny a reaktivni systém, vse co potrebuji mam, tak zatim to nejak neresim.
* Nejvetsi paradox je, ze s poslednim BULD 'CREATOR' pro Windows Phone, snad WP zrychlil tak o polovinu :-)

TiP ~ Rychli prechod na posledni verzi z 8.1 na 10 Creator Update je pres Insider (otazka 2-3 minut)
Insider pro WPhone : https://www.microsoft.com/en-us/store/p/windows-in sider/9wzdncrfjbhk

[Info] : 640/640XL (coz neni spatny telefon, také mam jeden) pribily do okruhu telefonu s podporou Windows Creator + Redstone 3.
# V otazce aplikaci, Windows 10, ma aplikace UniversalWindowsPlatforme, tak kdyz nekdo vytvari aplikaci pro Windows 10 v UWP, je hodne pravdepodobné ze pujde i na Windows Phone (exlusivne jen Windows Phone 10, neplati pro verzi 8.1 a mene).
* Jednoduseji, u Windows phone 7,8, se delali aplikace na Windows Phone zvlast, WPhone 10 ma, jiz kompatibilni s aplikacemi UWP.

PARDON : Tazatel ma tu 640, spletl jsem si te s tazatelem ..

Na jednom foru se píše

....Aby dostal uzivatel Creators Update ,tak si prejmenuje telefony na podporovane a update samozrejme dostane, plne funkcni, bez potizi ci nestabilit....
....ne z důvodu, že by nestíhal HW, jak se Microsoft dost okatě vymlouvá..Ale jak jsem psal výše, stačí změna modelu a CU jede i na 830, 930, 1520, to zvládně i ten nejméně zdatný uživatel.....

Neví někdo jak na to,jak přejmenovat model telefonu třeba z Nokia Lumia 930 na Lumia 950 a tím pádem dostal Creator update do telefonu,díky...

Tam si nechavaj pro sebe....
Jednou jsem se ptal jak dostat původní Lumia cameru do telefonu(fotí lépe),protože ju Camera od ms.zruší a aktualizuje,taky neporadily.
Až jsem si to našel,tak se borec rozhoupal a napsal,at používám max. jistou verzi a samozřejmě vypnu autoaktualizace na store nebo mě z toho zas udělaj ms.Cameru...

To nevím, co s tím děláš. Mně normálně Win 10 na mobilu funguje, aktualizace pravidelně vycházejí... Jediné co lze vytknout, že na to nevycházejí nové aplikace či hry, jelikož to jsou vzácné mobily, které moc lidí nemá a tak se jim to nevyplatí a nebo to ani neumí. Ale víceméně se jedná o specifické aplikace, například od Sazky, které nemají alternativu. Jinak se dá na většinu najít alternativa. Ale co já používám, tak tam aplikace jsou... Steam, banka, iDnes.