Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno DDR3- Tripple do dualu

Dobrý den, přátelé,

Měl bych takový dotaz ohledně DDR3 pamétí. Zajímalo by mě totiž, zda je možné osadit dvoukanálovou desku tříkanálovýmy moduly (Corsair TR3X6G1600C9). Na typ MB se prosím neptejte, zajímá mě spíše, zda je toto vůbec možné. U těchto pamétí jsem se dozvěděl pouze to, že jsou určeny PRIMÁRNĚ (tedy ne výhradně) pro MB s chipsetem X58 a novější, tedy pro ultradrahé desky s LGA 1366.
Děkuji za reakce.

bundluje se to k sobe proto, ze vyrobci nepouzivaji stale stejne soucastky na vyrobu pameti, proto se stejne bundluji k sobe, aby bylo jasne, ze to bude fungovat.

ale kdyz koupis treba na ten triple 3 stejne pameti nebundlovane k sobe, tak na 99% budou z jedne serie a pujde to taky.

To zavisi od BIOSu, idealne by bolo keby bol modul uplne stejny, ono ide aj o ranky a organizaciu chipov (pocet chipov a strany modulu). Ked bude stejne uplne vsetko tak to pojde v duali spravne. Ale aj samotne 3 moduly budu normalne fungovat, len to nebude maximalna mozna rychlost.

musis osadit jenom dve z tech pameti, jinak prijdes o dualchannel a budes jen na singlu, nebo naopak jednu pamet dokup, ale pak je to o nahode, nekdy dual nemusi s jinou pameti fungovat, je treba vyzkouset vsechny kombinace a kdyz tak se s obchodnikem domluvit na vymene pameti a ozkouset jich pripade vic.

tak jasne, udelej to, ze dva dva moduly do slotu 1 a 3, potom koupis novy modul a ten das do 4 a k nemu do slotu 2 ten treti puvodni. Kdyz dual nepujde, ozkousis vsechny mozne kombinace (neni jich tolik :-)), kdyz to nepujde ani v jedne kombinaci, tak rychle objednas druhou stejnou pamet. U te nebude problem.

tedy pro ultradrahé desky s LGA 1366

# Aby né, jelkoz jde o chipset, ktery 'Triple-Chanel' také podporuje, 'Quad-Chanel' pouziva snad uz jen socket '2011', s beznyma deskama, na 1150, 1156, 1151 najdes jen Dual-Chanel ..
"MOHU TEADA ZAPOJIT 3X RAM ?"
# Ovsem, ale zalezi, zda-li potrebujes sirku pasma nebo velikost RAM.