Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno prpojení externího monitoru VGA-HDMI

Zdravím, mám dotaz ohledně možnosti připojení externího monitoru s portem VGA k notebooku s HDMI. Je možnost koupit kabel s těmito koncovkami ale četl jsem, že propojení takto nefunguje. Jaké jsou tedy možnosti propojit tyto 2 zařízení? Moc se v tom neorientuju, tak prosím o neodborné vysvětlení.
Předem děkuji za odpovědi.

Dell inspiron 7537
win 10

teoreticky urcite a jestli to i nekdo vyrabi ...

jinak port VGA = analog
port HDMI = digital
prijem signalu do LCD = digital
vystup signalu z graficke karty notebooku = digital

takze pokud ma monitor jen VGA, znamena to, ze v monitoru musi byt instalovan prevodnik analog-digital. To znamena zhorseni kvality obrazu.

no a jelikoz mas na notebooku jen digital (HDMI) a na monitoru mas zase jen VGA (analog), tak musis mezi to koupit jeste prevodnik digital-analog z HDMI na VGA a to je dalsi ztrata.

Takze bud porid a koukej na hnusnej obraz anebo se na to vykasli, hod ten moncl do sbernyho dvora, kam patri a kup normalni kvalitni monitor s HDMI.

Da sa kupit prevodnik HDMI VGA.

(nemusi to ale fungovat vzdy a vsade ptz napajanie to bere z hdmi portu a to je podla specifikacie dost slabe takze to zavisi na dobrej voli vyrobcu ci to napajanie hdmi je dost silne (alebo ignorancii vyrobcu ntb = vtedy to funguje :)