Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s připojením sluchátek s mikrofonem k notebooku

Dobrý den, mám notebook Acer aspire F15 ke ketrému jsem si koupil sluchátka s mikrofonem C-Tech Helios které mají 2x jack 3,5 mm na mikrofon a sluchátka. Notebook má jen jednu zdířku na jack, proto jsem si koupil redukci přesně pro tyto 2 jacky. Když vše zapojím, windows 10 se mě zeptá jaké zařízení jsem připojil a zadám tam sluchátka s mikrofonem. Problém je v tom, že fungují pouze sluchátka a mikrofon nefunguje. Přesto vím, že mikrofon je funkční, protože když zapojím pouze ten mikrofon na sluchátkách a zadám, že jsem připojil mikrofon tak samotný funguje. Nefunguje společně se sluchátky. Prosím Vás o radu, jak tento problém vyřešit, nebo jakým způsobem sluchátka takového typu do notebooku zapojit. Předem děkuji za odpovědi a případnou pomoc,
Radek.

Redukce je z DATARTU, zn. myslím Cable Line za 180 kč, když zkusím do notebooku zapojit sluchátka z mobilu, funguje všechno, mikrofon i sluchátka, tak to by snad mohlo vyloučit vadu v konektoru v ntb. podívám se na to nastavení ještě.

Nemas skouset co se da, mas si pozret jak je nastavena sekcia nahravanie a co tam je a co je vybrate pre nahravanie. A nieco rozpravat alebo tukat po mikrofone a kukat ci to ukazuje signal tam na tom stpceku.

Moze byt vadna redukcia.Moze byt aj ina (existuju 2 zapojenia preto som sa pytal ktoru presne si kupil) ale to by sa IMHO neprejavovalo takto. Ale stale nevieme ktoru presne si kupil.

mikrofon zapojený v redukci nefunguje a zvuky nevydává, nastavený by měl být správně, když jsem ho opět zkusil zapojit samostatně bez sluchátek, fungoval. Při stejném nastavení společně se sluchátky však fungují pouze sluchátka a mikrofon ne.

Dobrý den, sluchátka fungují správně. Co se mikrofonu týče, mám na výběr dva, a to jeden integrovaný v notebooku pojmenovaný Microphone druhý je pojmenovaný Stereo Mix, ten první funguje, nejspíš je to ten v ntb, protože je zapnutý a funguje, když používám jenom sluchátka nebo repro. to druhé nefunguje, když ho nastavím jako výchozí.

stereomix neni mikrofon, ale nahravanie toho co pocujes (nahravanie prehravania t.j. vystupu zvukovky).

Ked tam mas len tieto 2 veci tak si nezvolil spravne ze si tam strcil aj mikrofon. (resp. ten interny by mohol aj zmiznut teeoreticky, a namiesto neho tam moze byt potom ten v sluchatkach. Moze to byt aj stejne nazvane, ktory to je zistis poklepanim po mikrofonoch)

Zapojil jsem sluchátka s mikrofonem a redukcí do ntb, vybral jsem možnost : sluchátka s mikrofonem, mikrofon je v nastavení tedy jen jeden, když stereo mix není mikrofon, a v tu chvíli nefunguje mikrofon ani na sluchátkách a ani v ntb,....... pokud zapojím pouze sluchátka a vyberu možnost sluchátka, funguje mikrofon v ntb. Když zapojím pouze mikrofon a vyberu možnost mikrofon, funguje mikrofon na sluchátkách.

Ano děkuji, když silně zatlačím redukci do ntb a začnu mluvit do micro na sluchátkách, začne to fungovat, když tlačit přestanu, micro opět nefunguje, je tam tedy nějaký špatný kontakt nebo je vadná. Problém tedy vyřeší výměna redukce za novou, nebo jiný typ?

skus ju reklamovat. Neviem jaky presne typ si kupil. Ale najskor je to spravny typ ale proste len cinske. Si trebars aj porovnaj ocami umiestnenie kontaktov s tym setom z telefonu. Pripadne sa da aj zobrat pilnik a odpilnikovat z tej redukcie trochu umelej hmoty. Ja by som to siel vratit a chcel nazad peniaze, taky vyrobca si nezasluzi existovat a davas mu zisk. A ani predajcva takej sracky by na tom nemal zarabat.
(akurat kvoli 180kc sa asi moc neoplati ani trepat do toho obchodu asi by som to rovno svihol do smetia)

Prip. si zober do obchodu tu funkcnu, a porovnaj si iny kus ked bude lepsi tak len vymen kus za kus a hotovo. Apod. Neni zac :)
... t.j. je to spravny typ, len ma blbe rozmery. Iny typ by mal ine zapojenie, ale rozmery maju mat vsetky stejne, t.j. ak je problem v rozmeri tak to je proste vadny vyrobok.