Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak na sdílení adresáře s heslem

Ahoj, mám Windows Server 2012 R2. Na něm jsem udělal adresář a nasdílel pro všechny. Funguje to skvěle.

Nyní potřebuji udělat druhý, nový adresář, a k němu nastavit, aby do něj mohl jen určitý uživatel. Vytvořil jsem uživatele, nastavil jeho práva na sdílení složky.

Když se ale tento adresář snažím připojit na jiném počítači v síti, ani za boha se to nechce připojit. Nemá někdo blbuvzdorný postup jak na to?

Sdílení se nezměnilo od dob WinNT4, tudíž nechápu, co furt na tom kdo vidí za problém? Vezmu adresář, nastavím filepráva, nastavím share, nastavím sharepráva. Finito.
Pokud máš doménu, máš hotovo. Pokud doménu nemáš, musíš si zajistit synchronizaci usernames & passwords. Pitomci pak ještě musí pochopit rozdíl mezi username a user real name/description.