Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace síťové tiskárny na Windows Vista

Zdravim.
U známého řeším následující problém. Má NTB HP Compaq 6720s s Win Vista SP2 32 bit, tiskárnu HP OfficeJet 6500A Plus. Připojena je přes WiFi (vím, že lepší by byl LAN, ale WiFi router mají o patro výše). Na tento NTB mi nelze nainstalovat ovladač pro tiskárnu, během instalace ji nemůže v síti nalézt, ať má tiskárna IP adresu nastavenu natvrdo manuálně, nebo automaticky od DHCP serveru. NTB je k WiFi síti připojen, internet funguje normálně. Zkoušel jsem i vypnout firewall a antivirus ve Vistách. Ovladač jsem samozřejmě stáhnul z HP stránek pro Vistu 32 bit. Na jiný NTB (s Win 7) se tiskárna vyhledá a nainstaluje normálně. V čem může být problém?
Díky.

Problém může být v tom, že tiskárna je připojena v jiné síti - oddělena routerem nebo je za routerem tvůj notebook.
Pokud jsou obě zařízení připojena přes WiFi, není na routeru zapnuta izolace WiFi klientů?
Když pustíš ping na adresu tiskárny, projde?

Ano, druhý NTB je také na WiFi, vše na jedné síti, vše má stejné IP adresy (kromě koncovky samozřejmě). Síť vypadá takto: modem + WiFi router Zyxel P-660HN-T3A (zapnutý DHCP server), ten rozvádí signál po domě. Druhá "krabička" je Alfa AIP-W610 (DHCP vypnut), slouží tedy jako WiFi AP + switch, rozvádí signál po zahradě. Obojí má stejné SSID, stejné zabezpečení a rozdílné kanály.