Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém zo zvukom vo win10, 1000% volume

Takže mám takýto problém, zakladám radšej nové vlákno aby som ho v budúcnosti mohol nájsť ak by som potreboval. Mám zvláštny problém zo zvukom vo win10 64x, zvuk ide veľmi silno tak 1000% volume oproti štandardu. Mal som aj problém z vysokými basami ale ten som vyriešil reinštaláciou na novší ovládač. Rád počúvam hudbu a vždy keď ju chcem počúvať hudba kričí, mám nastavené 1% na youtube, 1% vo windowse ale aj napriek tomu ide hudba veľmi silno. Na winXP a win7 by už toto nastavenie ani nebolo počuť ale vo win10 je hudba počuť až do vedľajšieho bloku. Na maminom notebooku z winXp ide skladba normálne. Čo môže byť problém, hľadal som na nete a preberal sa rôznymi radami od užívateľov win10 z rovnakým problémom ale nepodarilo sa mi vyriešiť. Veľmi pekne vás prosím o radu z týmto problémom...

Potenciometer na repráku sa dá otočiť celkovo tri razy a okolo neho máš číslice:
Na nule nejde vôbec zvuk aby vôbec šiel musím otočiť na päť. Posledné otočenie je potom tretie a max. hodnota zvuku je 85. Problém je že keď je nastavená 5% tak zvuk strašne kričí.

Kopirujes normalne ako keby si kopiroval medzi dvoma pc.
Bud kopirujes data z tel na pc ce zmobil alebo z toho pc.
Jednoduchsie a bezpecnejsie je asi kopirovat data cez mobil, takze ja pouzivam ES Explorer. Otvorim apku, oznacim subor(y) na kopirovanie, copy, otvorim LAN, naskenujem siet, najdem zdielany adresar na pc a vlozim subor(y). Ked to robis doma mozes casom aj vynechat skenovanie a ulozit si svoj nb(pc) medzi predpripravene polozky, takze spravis copy, klik na LAN,klik na pc, klik na adresaer zdielany a paste.

Tak napokon som to urobil mamelucky, pripojil som mobil do notebooku odtiaľ pretiahol na USB fashku a odtiaľ som to vložil do počítača.

[http://pc.poradna.net/file/view/28570-20170406-120 050-jpg]
Toto je môj reproduktor, na bočnej strane si môžete všimnúť červenú čiaru. Podľa toho koľko razy sa otočí viem že potenciometer sa môže otočiť 3x okolo svojej osy. Zhruba päť percent odhadnem tak že červenú čiaru natočím iba pár milimetrov od 0 to je tá bodka nad volume.

Takže bol som od suseda požičať reproduktory, pripojil som ich k počítaču cez predný vstup pre slúchadla a zvuk ide normálne. Jedna sa o reproduktory Hama CS-424, bez potenciometra. Môže to byť v reprákoch a je vôbec bezpečné používať pc repraky bez potenciometra?
Takže rozdiel medzi reproduktormi je Red star má potenciometer a silné hodnoty čo tu riešime sú na 1% od všetkého kým Hama CS-424 potenciometer nemá a potrebuje zosilenie takže hodnoty sú potom 100% speaker, 67% VLC a 100% youtube. Zvuk je normálny a nekričí ale zasa sú to pasívne reproduktory bez zosilňovača. Kým druhé sú zo zosilňovačom a modernejšie.

Ešte sa spýtam je používanie reproduktorov bez zosilňovačov bezpečné lebo na začiatku ešte za prvého počítaču nám výrobca odporučil kúpiť Reproduktory zo zosilňovačom lebo vraj že reproduktory bez zosilňovača môžu spáliť zvukovku. Zo všetkého mi už hlava ide dookola, ak kúpim od suseda jeho staré repráky môžu mi spáliť zvukovku alebo nie?

To sa bez merania signalu neda povedat ze v com je problem.
Vo windowse je mixerov viac, pravy klik na ikonku vpravo - repro - podrobne nastavenia, tam byva mixer, a aj lavy klik na ikonku vpravo, tam je dalsi mixer, apod. Stlmovat sa to da kade tade.
Windows restartuj, to moze byt tiez problem u W10.
Alebo nepouzivaj W10 ked je to sracka (je).
Alebo nainstaluj SPRAVNE ovladace, ne nejake co si W10 kdesi stiahol.
Moze byt aj nieco vadne v HW.
Ak to je ntb skus preistotu aj fn klavesy pre hlasitost ze co robia.

Po kliku na ikonku reproduktora ľavým tlačitkom vidím že hodnosta je nastavená na 1%. Po kliku na tú istú ikonku pravým tlačidlom sa otvorí ponuka: Otvoriť zmiešavač hlasitosti, Prehravacie zariadenie, Nahravacie zariadenie, Zvuky, Riešenie problémov zo zvukmi. Otvoril som zmiešavač hlasitosti a tam je nastavené Speakers 1%, Systém Sounds 1%, Mozilla Firefox 1%. Novší ovládač aspoň odstránil problém z vysokými basami, nie však z vysokou hlasitosťou. Hodnota v samotnom realteku je 1% a zosilovače zvuku sú vypnuté, rovnako tak zvukové efekty. Predvolení formát zvuku mám 24Bity,48000Hz(Študiova kvalita). Počítač je Detoskop.

Vo vlastnostiach repro byva dalsi mixer (pre jednotlive zariadenia resp. vstupy) - pravy kik na repracik - vystupne zariadneia - klik na reproduktory a vpravo dole tlacitko a tam potom 2.karta.
A ovladac nemas instalovat novsi, ale spravny z webu vyrobcu HW, ktory funguje.
Windows si uz restartoval?
Fn klavesu na hlasitost si uz skusal? (ak to je ntb)