Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Využití nové GK

Dobrý večer,

Mám dotaz ohledně koupě nové grafické karty do počítače, mám GTX 680 4GB a už je to nějaký ten pátek co jí mám a je čas na změnu.

Chtěl bych se ale zeptat, jestli moje PC využije veškerý potenciál u nové grafické karty, kterou jsem si vybral, nebo jestli je na ní nutný upgrade celého PC.

Vybral jsem si GTX 1080 Ti, konkrétně tuto https://www.alza.cz/asus-rog-strix-gaming-geforce- gtx1080ti-oc-11gb-d4828447.htm?catid=18860823.

Můj PC : intel i7-2600k 3,4Ghz
zakladni deska : Asus P8H67 (Rev 3.0 NEW h67 B3 revision)
zdroj 800W
Win 10

Pokud tuto grafiku moje PC nevyužije, pak bych vřele uvítal pomoc při výběru alternativy.

Předem děkuji za Vaše odpovědi.

Procesor je už pomalý na takovouto g.kartu a to zvláště, že se nedá přetočit (OC) díky H desce.
Navíc nepíšeš co máš za monitor/y, pokud rozlišení FullHD tak je stejně takto výkonná g.karta zbytečné.
(pro upgrade s ohledem na procesor bych koupil tak max nV 1070)

Mám monitor 24" 1920x1080. Pokud bych pořizoval ale tu 1080, pak bych asi investoval do 27" 4K.

jinak ještě doplním, mám 8GB RAM a 120GB SSD na kterým je OS.. Hry jsou na 3TB WD.

Čili, pro tuto grafickou kartu moje PC nemá využití, tedy, buď uprgrade celého PC, a nebo 1070GTX? Díky

podla toho ako si to vezmes.
kupis silnu grafiku teraz, no ked dojde na upgrade zvysku pc, budes mat vykonovy boost navyse.
problem je, ze ked na to dojde, aby uz ta grafika nebola beztak zastarala...ani nie vykonom ale technologicky.

cize ked planujes upgradnut zvysok pc o rok, kludne kup 1080ti. Ked za tri roky, tak zober 1060 6gb. pretoze hocico drahsie je zbytocne drahe.