Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze taktovat a pomalé spouštění PC

Zdravím,

přibližně půl roku jsem měl nataktovaný procesor i5 4670k (na základní desce MSI Z97-G45) na 4GHz. Z ničeho nic mi začal PC padat a dělat tohle ( viz. RB09Y ) [pomohlo vždy jen rr pc]. Při zapnutí psalo: Booting failed,.. ( viz. Q94R9 ) a dalo to vše na základní hodnoty po mém zvolení. Myslel jsem si, že je problém v grafice, tak jsem si koupil novou: https://www.alza.cz/msi-gtx-1060-gaming-x-6g-d4367 058.htm - bohužel v tom chyba nebyla.

Měřil jsem teploty procesoru při maximální zátěži a byli v pořádku. Teď, když procesor nataktuji znovu na 4GHz, tak to opět napíše .Booting failed. a PC hučí, ale nic se neděje cca. 10min, poté se rozjede. Momentálně při každém spuštění PC čekám těch 10 minut a více než se vůbec rozjede vše jak má.

V čem je chyba? Co mám koupit nového, aby jsem mohl taktovat a PC se tak dlouho nenačítal? Zdroj?

Díky!

Tak vtedy to stoji v biose tak daj do biosu load defaults a save and exit.
A odpajaj veci od dosky az kym to pojde spravne, a najdes pricinu, trebars pripojene vadne mechaniky alebo dalsie disky alebo USBzaridenia apod.
P.S. moze byt aj nahovno zdroj alebo doska, zavisi aj ze v jakom stave to bolo predtym. Ak mas vo Win povoleny fast start (sleep namiesto vypnut) tak moze blbnut doska aj napr. kvoli vybitej cmos baterke apod. RAM moduly skusat po jednom v roznych slotoch.
Opticky skontrolovat kondenzatory dosky.

A odpajaj veci od dosky az kym to pojde spravne, a najdes pricinu, trebars pripojene vadne mechaniky alebo dalsie disky alebo USBzaridenia apod.
P.S. moze byt aj nahovno zdroj alebo doska, zavisi aj ze v jakom stave to bolo predtym. Ak mas vo Win povoleny fast start (sleep namiesto vypnut) tak moze blbnut doska aj napr. kvoli vybitej cmos baterke apod. RAM moduly skusat po jednom v roznych slotoch.
Opticky skontrolovat kondenzatory dosky.

A este okrem toho vsetkeho by som skusil aj iny sata kabel preistotu. Ale to asi nepomoze ked nic nesviti tak to necaka na sata to by najskor svitil display uz.
Do biosu dat defaults, skusit reflash, ram po jednej, kontrolovat dosku. Odpajat vsetko.