Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem samba debian

Ahoj, řeším problém mám linux debian 7.8.1 na kterém provozuje sambu. Když zadám na stanici cestu ke sdílenému disku \\IP tak se mi otevře okno, kde vidím všechny sdílené složky a po kliknutí na složku mě to vyzve na zadání hesla. Potřeboval bych, aby zadávání hesla bylo před tím, než se zobrazí všechny sdílené složky, tak aby uživatel neviděl co tam je složky. Poradíte mi kde v /etc/samba/smb.conf nastavím tuto politiku? hádám že to bude někde v [GLOBAL]. Díky

Take nieco je mozne spravit len nepriamo. Existuje tzv.neviditelne zdielanie ked sa za nazov zlozky prida znak $. Na Windowse to funguje odjakziva, ci aj na Sambe neviem, bo Samba nieje 100% kompatibilna s Windows zielanim.

Torsku mi unika zmysel poziadvaky...nieco zdielam a nechcem, aby to bolo vidiet? Neprotireci si to?
O co vlastne ide? Ze niekto vidi, ze nieco zdielam? Ved to je princip zdielania nie? Ze vidi nazov adresarov? Tak ich schovam pod jediny dir a spravim z nich subfoldre, takze bez hesla budem vidiet len nic nehovoriaci adresar.
Ta poziadavka nema zmysel.

To mas sice pravdu, ale ak nemas opravnenie, tak sa do tej zlozky aj tak nedostanes. U nas vo firme vidime vsetky zlozky na vsetkych serveroch a to aj tie, ktore su v inych statoch. Zlozky nerozklikavame, pretoze kazdy jednotlivy pristup (aj neautorizovany) je zalogovany. V logu je vidiet z ktorej stanice sa pokusal niekto hrabat tam kde nema co robit. Pokial je vidiet, ze pracovnik to skusa opakovane je mu poslane upozornenie.