Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rasberry pi nas/print server

Ahoj poradno,
Chystal jsem se koupit nějaký NAS na který bych mohl zálohovat data, ale potřebuji i sdílet tiskárnu. Myslel jsem si, že bude stačit když koupím nějaký obyčejný NAS do kterého zapojím tiskárnu a vše bude fungovat, ale naneštěstí NASy, které umí print server jsou dražší, než jsem ochoten investovat.
Napadlo mě řešení, že by bylo možné koupit rasberry pi a udělat z něj NAS a sdílet tiskárnu. Prakticky by to mělo být možné, a proto se chci zeptat, jestli náhodou někdo nemáte s podobným řešením zkušenosti a pokud ano jakou distribuci linuxu by jste mi doporučili použít.
Předem děkuji za rady a tipy 
PS: vím že NAS bude limitován rychlostí USB

[ALTERNATIVA]

TiP ~ Navod (commandds) instalace [NAT + PrinServer] /*Nemam vyzkouseno.
http://www.raspberry-pi-geek.com/Archive/2013/01/C onverting-the-Raspberry-Pi-to-a-wireless-print-ser ver[/url]
# Hodne navodu jsem zkousel upravoval, moznosti je v podstate hodne, ale co bych opravdu doporucil je "OpenMediaVaut", neni tezky rozbehnou, prehledné GUI, jednoduchy na obsluhu plny funkci, urcite ho zkus.

[OpenMediaVaut]

"OpenMediaVaut" a stahnuti : www.openmediavault.org
"VIDEO" : [Raspberry [NAS] server, krok pokroku] :
* Sice je to 15min video, ale je to opravdu krok pokroku i s instalaci samotného OMVault, NAS, nastaveni, prava, uzivatelé, zkus to nez se na to opravdu vykasles a preferovat to necha byt ;-)

*Ilustracni obrazek.
[img]https://i.ytimg.com/vi/zbe5pIEKgSQ/hqdefault.jpg[/img]