Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Starší a nepoužívaný notebook

Dobrý den.
Dělám v Německu a jedna starší paní mi tam nabídla po svém muži notebook:
Acer Aspire 5315,
Intel Celeron M560 2.13GHz, paměť 1024MB DDR2 RAM, 15.4" WXGA displej, 160GB disk,
DVD-RW/+RW mechanika, sdílená grafika Intel GMA X3100, WiFi, Windows Vista Home Basic.

vůbec nepoužívaný!!-díval jsem se do něj, ještě tam ani nic nebylo nainstalováno.
Z němčiny by se to dalo přeinstalovat na češtinu, to by snad šlo,
ale jde o to do jaké míry by mohl být ten hardware tím stářím znehodnocen.
Říkala že to má doma ve skříni již asi 7 let.

jen pro xp.
(acer je prase, na takový podprůměrný hw dával klidně vistu a ta zoufale nefungovala)
dnes pro xp ubývá funkčních prohlížečů a 1gb ram to deklasuje k nepoužitelnosti.

do garáže nebo na zahradu jako přehrávadlo filmů, vzkazů z netu a mp3. furt připojeno na ~230V bo mrtvá baterka. jinak k ničemu.