Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nové střeva PC

Zdravím.
Mám v plánu kupovat nový procesor, desku a s tím pochopitelně i ram.
Zůstane mi tedy:
Zdroj: Seasonic S12II 520w
Case: Zalman Z11 Neo
HDD: WD Black 1T
SSD: Samsung EVO 850 250gb
GPU: ASUS RX 480 8GB

Je mi teoreticky jedno jestli to bude Ryzen od AMD nebo KL od Intelu.
Nyní mám AMD FX 6300, ale chtěl bych se posunou výše.

Co byste mi doporučili ? Nejlépe CPU+MB+RAM+chladič pokud je třeba.
PC bude na hry a cena do 10tis za ty 3-4 věci.
Děkuji

Zdravím. Takže jo. Budu kupovat Ryzen 5 1600. Chtěl jsem k tomu desku od Asusu, Asus Prime x370-pro, ale nepodporuje 3200mhz RAM. Zvolím tedy MSI a buď SLI nebo KRAITGAMING (rozdíl 100kč, co byste vzali vy ?)
RAM vezmu asi ty 2x4gb 3200mhz crucial co tu někdo postoval.

A zajímá mě chlazení. Asi se budu snažit o menší OC procesoru max do 4ghz. Myslíte, že má šanci to uchladit box chladič ? Nebo radši sáhnout po nějakém lepším, případně jakém. Díky.

Nevim konkretne, ale po svych zkusenostech bych na desce nesetril.

Kdyz se podivam na konstrukci chladice od AMD, tak proste neverim, ze ten BOX chladic bude umet zvlast pretakt z hlediska chlazeni a hluku stejne dobre jako obycejna Fera od SilentiumPC, natoz lepsi chladice. (Ano vim, ze zatim nemaji AM4 uchyceni.)