Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DVD Region 1 - prehrá mi ho môj PC?

Zdravím,
chcela by som sa niečo opýtať. Chcem si objednať DVD z Amazon.co.uk, lenže to DVD je vo formáte NTSC a je určené pre Region 1 (US and Canada DVD formats.). Takže by som chcela nejako zistiť, či by mi môj počítač toto DVD bez problémov prehral. Nechcem ho totiž kupovať zbytočne s tým, že potom zistím, že nejde. Dá sa to nejako zistiť alebo na to stačí nejaký dobrý prehrávač? Mám stiahnuté VLC Media Player a KMPlayer. A ešte toto som zistila o svojej jednotke DVD. Obrázok: JABMXSbK
Mám dva počítače, takže ešte obrázok z toho druhého PC: yfnEwqmf

pokial to dvd bude v NTSC-U/alias universal/ ,tak to počítač prehrá,ale pozor na jedno,region na dnešných mechanikách sa dá meniť iba 4x,potom zostane trvalo nastavený na regione,ktorý bude zvolený ako posledný a väčšina moderných mechaník už neumožňuje reset regionov vo firmwari mechaniky,takže pokial budeš používaš aj europske dvdčka,po 4 zmenách regionov nastane problém.....ďalší problém môže byť,pokial bude dvd v NTSC-I,P alebo J norme,to obvykle neprehrá žiaden hardware prredávaný v europskych podmienkach,u týchto typov noriem je špecificky zmiešaný obraz a zvuk v jednotlivých snímkoch obrazu a to je bez prídavného hardwarového konvertoru NTSC/PAL compatible prakticky nepoužitelné a bude sa to prehrávať chybne alebo vôbec...