Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reproduktor v notebooku mimo pouzivania praska pri nadvihnuti ASUS X555L

Dobrý den
vlastním notebook ASUS X555L notebook je celkom nový. Problém mám s tým ze ked nadvihnem notebook a drzim ho za predok tak mi raz alebo dva krat praskne v zabudovanom reproduktore. Niekedy po tom prasknuti odide zvuk zo sluchadiel a treba sluchadla odpojit a zapojit. Je aj také ze ani po odpojeni a zapojeni sluchadla nefunguju. fungovat zacnu az vtedy ked uspím notebook a zapnem znovu. Neviete náhodou čo to môže spôsobovať?

Spomalenie ale neni problem hardware, ale najskor tym ze si uzivatel rozosral windows. Kazdy notebook ma moznost obnovit windows na vyrobny stav, mackanim klavesy po restarte. (asus pouziva F9). Zmaze to vsetko. Volba ktora nezmaze vsetko neni vyrobny stav ale somarina.

Este sa to moze prehrievat. (teplotu cpu si vies pozret v speedfan alebo cpu-z alebo realtemp apod. Delta tjmax vacsie jak 0 je ok. U mobilnych intelov to znamena core teplotu menej jak 100, ak ju program spravne vypocital)