Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebooky střední třídy - vs. PC, SSD, kvalita materiálů?

Ahoj všem, chtěl bych se zeptat na pár věcí - chtěl bych si pořídit nový stroj. Jen poprosím, abyste se tu zbytečně nehádali (jako někdy), chápu, že každý může mít vlastní názor, já budu samozřejmě brát a zvážím každou radu od vás.

Využití:
Internet, filmy, M. Office, grafický software (Photoshop, Sony Vegas, etc.)
a hry (nebudu hrát nové hry typu GTA 5, Doom atd. atd., zkrátka mě nebaví, na steamu si zalevno kupuju staré hry mého dětství (HoMaM3, Gothic, Commandos a podobné tituly, určitě si uděláte obrázek a ne, nezměním za půl roku názor na nové hry).

Rozpočet cca 20 000 Kč

Chápu, že na hry je stolní PC, ovšem jak už jsem řekl, hraju hry z let 98-2011 (Skyrimem konče), navíc občas potřebuji notebook se všemi soubory a dokumenty přenášet a nechci je stále přesouvat přes cloud/externí uložiště. Proto se přikláním k notebooku.

Ovšem k tomu mám pár dotazů:
Po vyfiltrování mi zůstávají 3 značky: Acer Aspire, MSI a Lenovo (konkrétně Lenovo IdeaPad 700-15ISK). Aceru už nevěřím (můj nynější se mi sype pod rukama), MSI po chvíli hrozně hučí (jasně, chladí, to je dobře.. ale...) + má vestavěnou DVD mechaniku - pro mě naprosto zbytečné. Lenovo si kupoval před rokem příbuzný a je s ním spokojen. Má s Lenovem někdo podobné zkušenosti?

Nikdy jsem SSD neměl a podle mě ani nepotřebuju (viz výše). Proto se mi líbí varianta za 19 000 Kč:

https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-700-15isk-gamin g?dq=4399609&catid=18842920
Intel Core i5 6300HQ Skylake
15.6" LED 1920x1080 IPS antireflexní
RAM 8GB DDR4
NVIDIA GeForce GTX 950M 2GB
HDD 1TB 5400 otáček
WiFi 802.11ac, Bluetooth 4.0, HD webkamera, HDMI, reproduktory, Windows 10 Home 64bit

Pokud je varianta bez SSD hloupost, notebook bude o 3 000 Kč dražší (viz. dostupné varianty), podsvícenou klávesnici nepotřebuji, procesor se mi zdá rovněž dostačující. Pokud je to podle vás špatný poměr cena/výkon, budu ještě dál hledat. Samozřejmě, jsou i levnější notebooky (s GeForcekou 940MX, ovšem tam je hned výkon GPU o třetinu menší..

Zdá se mi to jako dobrá koupě, ovšem budu rád za vaše rady. :)

Ne, MSI s SSD diskem. Lenovo je celkem šunt a Acer taky - po mechanické stránce,výkonově Acery jsou na dobré úrovni. Jenže NB se dost přenáší,tak je třeba masívnější konstrukci,přítomnost mechaniky vítám. Noťas + SSD je jediná alternativa.