Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Test MB

Dobrý den, přátelé,
dostala se mi do ruky zákl. deska MSI K9A2 Platinum. Po vložení CPU se deska spustí, ale periferie nereagují. Po jejím vypnutí navíc jde znovu spustit pouze po předchozím odpojení napájení (vypnutí zdroje). Zdá se mi také, že se velice málo a pomalu zahřívá procesor, ale to jsem zkoušel pouze dotekem ruky a nevím, jak moc se procesory v patici AM2 zahřívat mají. Každopádně zahřátí pocitově cca na 20°C po asi 30 vteřinách chodu bez chlazení mi přijde málo.
Prosím, poraďte, jaké jsou možnosti testování problémů takovéto desky.
Děkuji za případné reakce.

Krátce: Po připojení zdroje svítí kontrolka napájení přímo na desce.
Po spuštění se roztočí CPU fan, rozsvítí se další dvě LED mezi southbridge a sloty pro RAM. Po vypnutí již deska spustit nejde, musí se vypnout a zapnout zdroj. Deska zvukově nic nesignalizuje, video výstup nereaguje, klávesnice ani neblikne. Zkrátka se jen točí větrák, svítí LED a pomalu se zahřívá CPU. Ptám se, jestli mohu zkusit ještě něco, než ji vyhodím.

Zdroje jsem zkusil dva, oba bezprostředně předtím testovány a CPU se zahřívá, takže nějaké procesy provádí. Ještě jsem zkusil připojit HDD do prvního slotu, který obsluhuje SouthBridge (SATA 1-4 SB600, SATA 5, 6 a eSATA 1 a 2 obsluhuje přídavný řadič Promise T3) a ten se sepnul. Připojil jsem ale LED k headeru a ty se nerozsvítily.

bez chladenia by mal funkčný pracujúci procesor teplotu okolo 90-96°C do cca pol minuty prevádzky/čipset bez chladenia cca 120-145°C/,čo už nieje ani pocitovo príjemná teplota,pokial to bolo na dotyk len vlažné,tak niekde chyba je a v procesore idú len mmx jednotky a jadro pravdepodobne nie.......