Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 7

Ahoj, chtěl bych se zeptat co znaméná ta koncovka u windows 7 Ultimate N COEM nebo jen COEM ... Jaký je v tom rozdil ? Já chci jen normál Windows 7 Ultimate

COEM u woin 7 neznamená nič,pokial sa jedná o originálnu inštalačku, tak je tam OEM alebo OEM System Builder Pack ....u označenia win7 N to N tam znamená ,že inštalácia neobsahuje windows media player a jeho ostatné súčasti,normálny win 7 ultimate je buď OEM verzia alebo retail verzia,ktorá je o dosť drahšia ako verzia OEM,ktorá je primárne určená na predaj ako nedelitelná súčasť skompletizovanej počítačovej zostavy....

čo znamená normálna verzia ? pokial je to retail verzia,kde je produktový kod na oranžovom lístku,ktorý je pevne nalepený na obale,tak inštalácia prebehne v pohode,pokial je to verzia tvz.OEM,kde je produktový kod na oddelitelnej nálepke,tak tam môže byť obmedzenie v tom,že dotyčná verzia win môže byť určená len pre určitých velkých výrobcov počítačov ako DELL,HP,Toshiba,IBM/Lenovo a môže sa stať,že nebude dotyčný windows korektne fungovať na inom hardwari,než pre ktorý bol urečený kvôli absencii niektorých systémových komponentov,ktoré počítače niekztorého výrobcu nemajú alebo bude problém s aktiváciou pokial verzia určená napr. pre toshiba počítače bude inštalovaná na inom stroji a inštalácia nebude detegovať prítomnosť hardwaru od toshiby,u väčšiny týchto špecifických verzii je to ovšem obvykle zretelne označené,že je to verzia XY for DELL a podobne,pokial je to bez akejkolvek bližšej špecifikácie,tiež by prioblém nemal byť.........u verziách ultimate/enterprise boli takéto prispôsobené verzie vcelku bežné už len z dôvodu že tieto verzie aj vzhladom na cenu boli určené pre komerčnú podnikovú sféru/verzia enterprise bola výlučne len bo verzii OEM a samostatne bez počítača sa nepredávala vôbec/