Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení externího hardisku

Zdravim všechny prosim poraďte mi vytáhl jsem starej PC ze sklepa a šlape jak hodinky ale když připojim externí hardisk tak se nic nenačte nechápu ale dioda na hardisku svítí.
Když připojim flashdisk tak to se načte.

A nepřipojuješ např. externí 2,5" HDD do prodlužovačky USB? Je totiž normální, že v prodlužovacím USB kabelu už jsou takové ztráty proudu, že už to pak HDD neutáhne. A pokud disk připojuješ k předním USB portům na PC, tak je možné, že u starších PC tam je stejný problém - kabel mezi deskou a předními USB porty může také způsobit ztrátu proudu.
Zkus ext. disk připojit napřímo k zadním USB portům. Co je to za disk? Setkal jsem se např. s tím, že disk vložený do rámečku nefungoval a orig. WD My Passport fungoval. Rámeček pořízený zvlášť je někdy více energicky náročný než orig. ext. disk např. od WD. K rámečkům pak většinou dodávají rozdvojený USB kabel, kdy druhá větev slouží k posílení napájení.