Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poradte nejaky strihaci program pre zaciatocnika

Snazim sa svoje dieta nejako usmernit ohladom casu straveneho za pc a celkom by sa mi hodilo keby vedel strihat videa.
Co by ste odporucili pre 9 rocneho fracka?
Malo by to byt nieco lubive s predvolenymi efektami a temami, co sa bude intuitivne ovladat (cize nieco pre blbych amikov ako to maju apple sw).
Ja osobne poznam len Movie maker...ten toho moc nevie a Avidemux, ten zase nema ziadne efekty a je taky aketicky, cize toto asi nie su vhodne programy pre zaciatocnika a hlavne dieta, aby ho praca v sw bavila.

Já si právě myslím, že Movie Maker je pro devítiletého až až, navíc je lokalizován.

Takový Vegas, byť v odlehčené Movie Studio verzi, to už je úplně jiná liga a o intuitivnosti se podle mě nedá moc mluvit (z pohledu toho, kdo nikdy vážněji nestříhal).

asi ideálny by bol bývalý WAX video editor,dnes Filmora Video Editor,v základnom nastavení má blbuvzdornosť windows movie makera,s pokročilejšími nastaveniami tromfne aj také pinnacle lavou zadnou a podporuje aj profi pluginy,takže nejaké aj pokročilé efekty neznamenajú žiaden problém a program je stále free....