Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kamerový systém - pomoc s výberom

Chcel by som si zaobstarať kamerový systém do dvora, ale na výber majú strašne moc toho v obchodoch a neviem ktoré by bolo správne riešenie pre mňa. Potreboval by som momentálne 5 kamier ktoré by videli do 50 metrov, nočné videnie, IP kamery aby som mohol sledovať čo sa deje cez appku, nahrávanie iba v prípade detekcie pohybu, rozlíšenie min. 720p. Lenže v obchodoch ponúkajú mix CCTV+IP a do 30 metrov viditeľnosť a podobné nezmysly. Chcel by som si dať poradiť , aby som sa prípadne vyvaroval nejakým väčším chybám a potom zistil že nič nevidím na kamerách alebo mi nefunguje sledovanie na diaľku. Na značke nezáleží , ale nech to nieje lacný šunt zasa. Budget mám do 1000 euro, možno pár euro navyše by nezabolelo.

Daj to do ruky odbornikom, vyberat na zaklade popisov na nete, mixovat analog+digital a podobne hovadiny je zbytocne riskantne.
Navyse ak na kamere pisu, ze ma prisvit 20m rataj, ze pouzitelny bude na tych 10m. 50m prisvit maju uz len velmi drahe modely alebo si musis dokupit prisvit zvlast.
Zaklade otazky:
- aky mas rozpocet
- aku kvalitu pozadujes
- ake rozlisenie pozadujes = aky priestor a v akej kvalite ma kamera snimat
- analog alebo digital (ja osobne analogom opovrhujem :o)))
- indoor, outdoor
- system nahravania, NVR vs PC
- vyhlad du buducnosti (budem doplnat system, kolko ks asi...atd).
- znacka - pomerne dolezite, stretol som sa s cinskymi suntami, ktore po 2-3 rokoch skoro nic nevideli, alebo naopak obraz bol pomerne dobry, ale mrzol sw, ci jednotlive kamery odmietali nahravat...opat asi z dovodu neodladeneho hw na DVR...atd, siel by som len do overejen znacky
- ked to chces mat podla zakona instalaciu by mala prevadzat firma/osoba, ktora je technicky sposobila (ma licenciu) podla zákona č. 473/2005 Z. z.
Zákon o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o súkromnej bezpečnosti), paragraf 7.

nejake dalsie otazky:puff:?

Iba si dovolim doplnit k systemu nahravania - pokial chcete ukladat zaznamy len pri pohybe doporucil by som kupit kamery ktore maju moznost ukladania video zaznamu cez ftp a zriadit k tomu nas server. Je zbytocne dat 500€ za pc ktory bude robit to co uz by mala kamera vediet sama.

Michal si mysli, ze kazdy ma polovicu zivota na to, aby ladil nejake nedorob od cinana. Riesi to tu uz snad vyse mesiaca a aj tak nevie nahravat po sieti este stale tusim len na lokalny disk.
A nechcel by som vidiet ten soft v akcii;o). A hlavne by ma zaujimalo akoby sa sw choval pri zapojeni viacerych kamier.

Všetko v pohode funguje. Pokial mam na pc cms program viem cezen ukladat videa pri pohybe aj stale aj vsetko ostatne. Proste ziadny problem. Mne ide len o to, aby nemusel koli kameram bezat pc, ci nvr. Aby kamera proste sama pri pohybe ulozila video niekde na HDD/serverNAS. Video si viem potom pozret na pc ktory si zapnem a pripojim sa nim k takemuto HDD. Tot vse.
Ale zrejme to na mojich kamerach nerozbeham. Predpokladal som ze na inych kamerach to asi funguje. Zrejme vsetky potrebuju aby koli nim nejake zariadenie so softwarom bezalo..

Ano viem co je ftp ze sa pouziva na vzdialeny pristup. Moje kamery maju tuto funkciu avsak funkcnu na 50% pretože ukladaju takymto sposobom iba fotky nie video zaznamy..

To preto, ze robis testera nejakemu Cinanovi namiesto toho, aby si siahol po overenom a funkcnom rieseni. Evidentne si nevidel nejake normalne NVRko v akcii, pretoze to, co navrhujes ty moze fungovat pri jednej kamere (tiez to tak mam u jedneho zakaznika pri solo kamere), ale obsluhovat cez to viacero kamier by bolo za trest.

"Tvé kamery jsou čínské šmejdy, s tím se smiř." -> "výjimečná funkce, typická pro "smart" kamery" -> takže všetky kamery sú "šmejdy", pokiaľ nemajú túto výnimočnú funkciu?

____________
Ak je to výnimočná funkcia - v tom prípade som spokojný nad mieru s tým čo mám. ;)

ne, tvá kamera je šmejd složený z odpadkových komponent. Jde o to, že profi zařízení jsou určena k zapojení do NVR a existují pouze speciální (a patřičně drahé) kamery určené typicky k zapojení přímo do internetu, např. někde v polích nebo u silnice, které mají rovnou i slot na SD kartu a 3G/4G modul.

Ten tvůj hybrid je dobrý tak pro děti na hraní - kdo by taky mohl chtít nesmysl, aby kamera nahrávala někam na share, když se pak ztrácí elegance a zabezpečení?

Třeba já a stačí mi to také! Dokonce mám IP kameru ze starého mobilu a dokonale vyhovuje. Máš snad něco proti tomu? Nebo mám například pro sledování teploty kotle na chatě instalovat sofistikované a drahé kamery?

Já se instalací ani prodejem kamer neživím. Živím se naopak řešením problémů (a nejen těch čistě IT) a takový pazdrátovský nesmysl bych nikdy nenavrhnul a už vůbec nerealizoval.

Co se kamerových systémů týká, set NVR (s integorvanými PoE porty) + 4x IP kamery střední kvality mě vyšel na cca 10 tisíc Kč, běžně se jako dodávka dá dostat do 20 tisíc Kč. Výsledkem je NORMÁLNÍ kamerový systém, který bude fungovat a půjde se na něj spolehnout (tedy nebude to hračka, ale řešení, na kterém půjde zdokladovat případný bezpečnostní incident). Jde ovládat z PC i z mobilu a hlavně jsem s jeho instalací nezabil své mládí.

Ak si vsimnes povodnu poziadavku bavime sa o kamerach, ktore nebudu pozerat na ziaden kotol.Maju sledovat pravdepodobne vacsi priestor maju byt outdoorove, mat silny prisvit, "vidiet" na 50m...toto su silne poziadavky a s tym budgetom asi nedosiahnutelne.
Michalovi, ktory si pracne rozbehal svoj prvy "kamerovy system" asi nevysvetlim, ze kvalitnu kameru od nekvalitnej odlisuje napriklad optika, ci, ze snimac funguje rovnako dobre aj po 5 rokoch, ze kamera podporuje WDR, ze pouziva vlastnu kompresiu na znizenie datoveho toku, ze ma specialne sklo, ktore sa nemlzi, alebo odpudzuje pavukov, aby si na clone nerobili pavucicny...atd atd.
Je smutne, ked clovek, co montuje kamery cez 10 rokov sa musi na nete dohadovat s niekym kto si doma ubastlil nejaku blbost od cinana a este ho presvedcuje o tom, ze jeho rady su spravne a ze ja so svojimi realnymi skusenostami z praxe som vlastne 10 rokov zabijal cas len tak.