Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Variace bez opakování

Zdravím.
Potřeboval bych poradit s vytvořením algoritmu na rozlosování hráčů na losovaném turnaji čtyřher (badminton).
Pro vysvětlení: přijdu na turnaj čtyřher, v kterém mi počítač každé kolo vylosuje jednoho spoluhráče a dva soupeře. A chtěl bych, abych každé kolo hrál s jiným spoluhráčem a pokud by to šlo, tak i s jinými soupeři.
Vstupní údaj by byl počet hráčů (max 48) a počet kol (max 10).
Šlo by něco takového vytvořit?
Díky

počítač každé kolo vylosuje jednoho spoluhráče a dva soupeře

Spoluhráče si uložíš do jednoho pole a oba soupeře do druhého.
V každém dalším kroku budeš losovat z hráčů mimo obě pole - tohle jde zařídit luxusněji nebo méně luxusně.
Anebo vylosuješ a kontroluješ a případně znovu losuješ - nepříliš elegantní.
Postup zopakuješ tolikrát, kolik je počet kol.
Přidáš kontroly zadaných hodnot, zda jde splnit požadavky úlohy - správně musí být jako první, nebo algoritmus zacyklíš donekonečna.