Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oneskorené pripojenie k internetu

Zdravím,

Mám spravenú čistu inštalaciu na novom ssd disku samsung 850 EVO 1TB...A zakaždym ked mám dlhší čas vypnutý pc a spustím ho, tak sa mi po prihlásení na moj učet neda hned pripojiť k internetu ale až po cca 15 - 20 sekundach a neviem prečo. Nevie niekto v čom by mohol byt problém?

poslední driver chipsetu pro z68 jde teoreticky hledat u intelu.
jinak se spokojit s tou náhražkou, co tam nacpal mrchosoft a nedivit se, když něco nebude fungovat (uspávání/probouzení/detekce hw)

pevné nastavení - ip mimo běžné dhcp adresy:
adresa: 192.168.1.201
maska: 255.255.255.0
brána: 192.168.1.1
dns: 192.168.1.1, nebo přímo dns orange sk, nebo spolehlivé public-dns třeba od google: 8.8.8.8 a 8.8.4.4

... zrušit vypinanie adaptera pre šetrenie energie

vypadá že používáš wirdows10, které pc uspává místo vypínání. ostatně k čemu jinému by tam ssd byl než k zápisu gigabajtů dat.
že korektně nefunguje uspávání/probouzení periferií? no to jsou ty automaticky nainstalované m$ ovladače.

intel nemá podporu pro win10:
https://downloadcenter.intel.com/product/70398/Int el-Desktop-Boards-with-Intel-Z68-Express-Chipset
musíš se spokojit s nefunkčností, kterou po sobě nechaly m$ ovladače (a hloupá reklamní kampaň na w10).

statickou ip už snad máš nastavenou - možná umíš číst čísla: 192.168.1.201
1) jde o to aby nebyl konflikt s ostatními ip,
2) statické nastavení nezdržuje dotazem na dhcp a dodatečným nastavováním.

psal jsi, žes to vyřešil, nedává to smysl.
to jsi zase zpátky zapnul uspávání síťovky, i když ovladače tvé desky nemají podporu win10 a jak vidíš, tak to nefunguje?

když po zapnutí spustíš příkaz ...

ping -t 192.168.1.1

... za jak dlouho začne odpovídat? dostaneš se vůbec do nastavení routeru?
jestli se na router nedostaneš, dej sem aktuální výpis: "ipconfig -all"

nechceš se vrátit k původní verzi windows, která funguje a kterou umíš nainstalovat?

teraz ked som obnovil nastavenia routera tak sa na 192.168.1.1 dostanem hned v priebehu sekundy lenze ked som sa to pokusal nastavit ako si mi pisal tak mi to zakazdym po zadani prikazu 192.168.1.1 zobrazilo ze prebehla aktualizacia routeru a nepustilo ma to dalej do nastavenia a takisto mi nefungovala ani siet.Preto som bol nuteny spravit rucny reset celeho routeru

Tato funguje tiez...Jediny problem je v tom ze mi to oneskorene spusta ten internet

teraz ked som obnovil nastavenia routera tak sa na 192.168.1.1 dostanem hned v priebehu sekundy

to je v pořádku, jen nechápu co a proč jsi na routeru obnovoval. nepřipojuje se ti pc, měl jsi změnit svou dynamickou adresu za pevnou a do routeru vůbec nerýpat.

zakazdym po zadani prikazu 192.168.1.1 zobrazilo ze prebehla aktualizacia routeru a nepustilo ma to dalej

změna tvé ip adresy nemá nic společného s aktualizací routeru.
měl jsi v té chvíli na pc statickou nebo dynamickou adresu? jakou jsi měl v té chvíli nastavenou bránu a jaká byla ip routeru?
co vlastně nastavuješ - svůj pc nebo rozdrbáváš router?

"opožděné spouštění internetu" jsi přece údajně vyřešil zákazem uspávání síťovky, to by dávalo smysl.
ale když se tě ptám, jak máš teď nastavený zákaz uspávání, neodpovídáš.

jsme znovu na začátku:
- nikdo neví, jaká je teď adresa routeru (a snad jsi mu nezakázal i dhcp)
- není jasné jakou máš teď ip adresu na pc (statickou/dynamickou a aktuální výpis: "ipconfig -all")
- neodpovídáš co se děje na: "ping -t 192.168.1.1", a za jak dlouho to začne reagovat
- není jasné, proč jsi přešel na w10, ke kterým nemáš funkční ovladače a síťovka se podle toho chová. neusínání síťovky jsi prý vyřešil, v další odpovědi stále trvá, na vysvětlení nereaguješ.

toto nemá smysl.

1. když máš zákaz vypnutý, tak má síťovka povolené se uspávat.
a protože šetřící režimy u náhradních m$ ovladačů fungují špatně, je možné, že se to u tebe probírá dlouho.
čili příčinu jsi možná našel, ale teď tvrdíš, že správný stav jsi nenastavil.

2. nahrazení dynamické adresy pc statickou znamená rychlejší první připojení na síť, protože nemusí čekat na přidělení adresy.
tys to z neznámých důvodů místo na pc měnil na routeru a ještě tu po mě řveš. co si to dovoluješ?

3. právě proto, žes měnil co neměl a nenapsal jsi jaký je aktuální stav, to chtělo kontrolu pingu na původní ip routeru.
funguje, čili router je ve výchozím nastavení. pokud ti vadí první zpožděné připojení k síti, nastav si statickou adresu - a ne abys zase jebal do routeru, ten v síti jede normálně.
adresy jsi dostal, nauč se číst přesně čísla ip.
jistě že jsem téměř opsal tvoje údaje, protože právě adresa se může (a musí) nějak změnit. kdybys to věděl sám, tak by ses neptal.

4. a k monochromatickému gui win10 držím palce, já si nechám co se mi líbí víc.

dobrou noc.

1. trochu to pomohlo lebo ked spustim pc tak skvor nez sa prihlasim na svoj ucet tak mi zobrazi ze som este neni sietovo pripojeny.Pripoji ma az po prihlaseni sa na ucet ale to mi nevadi.Dôlezite je ze uz nemusim cakat.

2. To viem to si mi uz hovoril lenze v tomto windowse 10 neviem akym ptikazom alebo cez co si sa dostal do toho okna co si sem dal na ukazku a menil tam to ip lebo ja to nikde nemozem najst. A ja tu po tebe vôbec nerevem to si len ty domýšlaš. Ak by som reval tak by to vyzeralo uplne ináč ale na to nemám dôvod.

3.To je pravda, ja som si na zaciatku myslel ze to msuim nastavit cez ten sproty router a preto sa mi do vtedy dosralo az som bol nakoniec nuteny spravit reset
Tu staticku IP by som si velmi rad nastavil ale ako som spomenul v bode 2 neviem ako si sa dostal do tej tabulky kde si to prestavoval. Hladal som to ale
bohuzial nenasiel.

4. nehaj si co chces to ti nikto nebere, kazdemu sa lubi cosi ine