Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem R9 270 - skáče obraz, vodorovné čáry

Dobrý den, mám takový dotaz, dnes se mi na stolním PC začal objevovat artefakt ři hraní her, prohlížení YT apod.

PC sestava:
CPU: Intel Quad Core 8300 2,5Ghz 4x
GPU: AMD R9 270 OC
PSU: Chieftec 500W
RAM: 4Gb DDR2
OS: Win7 64bit Home Premium
HDD: WD 1TB Blue

Artefakt: skáče obraz, celý obraz skáče nahoru a dolů, objevují se občas i vodorovné či svislé čáry a někdy i blíkající barvy. Podotýkám, PC běžel v pořádku ještě včera, dnes ráno se to začalo sekat během hry. Nic neobvyklého se neinstalovalo a spouštěl jsem běžné appky, jako vždy.

Předem děkuji za Vaší odpověď a rady

Předtím než to stáhnu, jsem zkusil AMD Clean Uninstall Driver app, odinstaloval jsem drivery a přestalo to skákat. GPU-Z ukazuje teplotu 29°C a fan speed je pouze na 18% není to nějak náročná hra hrají jen RPG kde zátěž je téměř nulová na grafiku.

Stáhnu Furmark a napíšu jak to dopadlo,

Děkuji za radu

Teplota grafiky je už 71°C

# A za 5 minut má kolik ? Pri testu ti také behali ty "cáry" ?
*72C° je nic, tak jako 80C° coz je v zatezi stále akceptovatelné, nebezpecné teploty se pohybuji okolo "95C°-115C°, dle urcitého GPU/mGPU.

TiP ~~~Zkus i jine HDMI nebo jaky VIDEO kabel pouzivas, na skodu by nebylo, zkusit PC treba na TV.