Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak odstranit z řetězce nepovolené znaky

Ahoj,
potřeboval bych poradit, jak z proměnné (string) odstranit všechny nepovolené znaky.
Povolené jsou pouze :
- velká i malá abeceda včetně dikritiky
- čísla
- pomlčka

Zkoušel jsem preg_replace('~[^a-zA-Z0-9-]~', '', $string) ale neporadí si to s českými znaky. Zná prosím někdo odpověď? Děkuji. M.

Regulární výraz tam je, ale pro jakou funkci tam už není.
Zkoušel jsem to dát do preg_replace() ale výsledek je pouze NULL

$string = "abcřčŠÝÁšžýěš()-/?(:_)!";
$a = preg_replace('/^[\p{L}-]*$/u', '', $string);
var_dump($a); //NULL