Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s adaptérom bezdrôtovej siete

PC: Pevný, Stavaný
Wifi USB adaptér: Connect IT
Zdravím,
Mám problémy s pripojením na internet, pc nedokáže nájsť žiadnu Wifi ale cez mobil sa pripojiť dokážem.
Skúšal som dávať riešiť problémy ale vypísalo mi to iba "Pravdepodobne sa vyskytol problém s ovládačom pre adaptér pripojenie bezdrôtovej siete" no pc to sám nevyrieši a ja neviem čo mám spraviť moc sa do pc nevyznám.
Za prípadnú pomoc alebo odkaz na nejaký článok vopred Ďakujem.

Wifi USB adaptér: Connect IT

samotný výrobce je odpad. ten krám nemá žádný typ?
konkrétní model: dělají se jak s anténou, tak téměř bezcenné bez antény. poznáš z toho typ?

Pravdepodobne sa vyskytol problém s ovládačom pre adaptér pripojenie bezdrôtovej siete

usb krám může mít postup instalace: nejdřív ovladač, potom zastrčit krám, bývá to na přiloženém papírku. četls?

nakonec klasický problém 95% tazatelů: nemají nainstalovaný ovladač chipsetu, potom to špatně detekuje připojené periferie. nebo jdou nainstalovat, ale nefungují.

Konkrétny model je Connect IT CI-232 Mini WiFi Adapter
A aby som presnejšie objasnil problém doteraz mi wifi adaptér fungoval bez chyby no jedného dňa som zapol pc a zrazu som sa nemohol pripojit na internet, ale ak ide o postup instalacie tak som to robil podla manualu ale inak ten wifi adapter v inom pc funguje aj bez hocijakej inštalácie iba sa zapojí a ide, tak si skôr myslím že je problém niekde v pc ale nie som si tým 100% istý

krám bez antény má zisk 0db, navíc je skrytý=stíněný v pc.
takže slabý signál, který se k pc dostává už poškozený odrazy od interiéru - příjem signálu je náhodný.
tento typ wifi adaptéru je nejhloupější způsob, jak vyhodit peníze.

1) ve správci zařízení vidíš, jestli je adaptér nainstalovaný správně, bez vykřičníků.
2) v tom případě pro něj musí existovat i síťové připojení, viz: ncpa.cpl
3) když se to ochotně nainstalovalo samo, musí mít ovladač stejný region jako router, jinak nemusí vidět všechny vysílací kanály. aktuální kanál vyčteš v nějaké aplikaci nebo si ho přečteš v administraci routeru.
4) adaptér se dá připojit pomocí propojovacího usb kabelu, ať nemá tak stíněný příjem.
5) ale chytat wifi přes zeď nejlacinějším krámem bez antény je hloupost, už jsem to psal.
- buď ten šmejd vyhoď a pořiď si něco s anténou
- nebo si natáhni k routeru kabel. připojovat pařanský pc přes wifi je ... ano, už jsem to psal.