Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Telefon do 5000

Dobrý den, jak už název napovídá, chtěl bych poradit s výběrem telefonu. Původně jsem za něj chtěl utratit max 4000, nakonec to nechám do těch 5. Zatím se mi nejvíc zamlouvá lenovo K5 které jde pořídit za 4000, bohužel jsem se někde dočetl, že má nízký výkon a sekají se na něm i běžné aplikace.
Požadavky na telefon:
1.Do 5ti palců.
2.Nějaký normální fotoaparát.
3.LTE které bude fungovat v ČR, slyšel jsem, že některého ho mají jen se zahraničními frekvencemi.
4.Bylo by dobré aby telefon aspoň nějak vypadal = žádné patvary.
5.Hrát hry na tom nebudu, ale nechci čekat půl hodiny na messenger, snad se chápeme.
6.Dual sim, pokud by měl telefon alespoň těch papírových 16GB tak je mi jedno jestli to bude hybridní slot, pokud to bude pod, tak chci 2 sloty na simky a 1 na paměťovku.

Předem díky za rady, pokud jsem napsal nesmyslné požadavky do 5k, tak posílejte i přes.....nějak to došetřím.

Lenova nejsou obecne nic moc.

Ten DualSIM nevim, ja to resim dvouma mobilama, chapu, ze kazdyho nebavi nosit jeste dva mobily u sebe, nakonec ja taky obcas nechavam ten jeden doma a chodim jen s pracovnim, neni to teda ani zdaleka idealni.

Co se tyka teda mobilu, tak za me z tech levnejch Huawei.

Huawei Y5 II sezenes za 3.000 i u T-Mobile a podobne Huawei P8 lite maji za 4.500 a ten ma myslim i tech 16GB interniho prostoru, myslim ze oba se dealji jako singl i jako sdileny dual.

Samsung škrtám, nedostatečný výkon podle recenzí, nijaký foťák a 5,2 palce s HD rozlišením......Zaujal mě celkem ten honor 7 lite, kdysi jsem měl honor 3C na který jsem si nemohl stěžovat až na aktualizace + špatná kompatibilita s appkama, např. neustálé problémy s youtube jako byl opožděný zvuk atd. Myslíte, že takové problémy už u nových honorů nejsou? A co se týče OTG tak podporu hádám nemá co? Byl by to pěknej bonus. Jinak jak jsem psal, nechci utrácet víc než 5 tísíc pokud nebudu muset, takže nad Honorem 6X nebudu ani uvažovat. No, ještě počkám kdo co pošle.

Pokud do toho nechces davat vic penez, tak Honor 7 lite je dobra volba.

Honor 3C byl jeden z nejhorsich telefonu, ktere kdy Huawei vyrobil a pointa je naprosto zrejma a kdyby ses tehdy zeptal (pokud jsem te neprehledl), tak bych ti to rekl, je totiz postaven na tragikomickem SoC Mediatek 6582.

Dnes uz si Huawei jede po vlastni linii, procesory (SoC) Kirin.

Na první místo bych dal https://www.alza.cz/huawei-p9-lite?dq=4148195&cati d=18850171#discussionPosts /je ale trochu dražší/ na druhé https://www.alza.cz/honor-7-lite?dq=4304906&catid= 18850171 /což je v podstatě totéž, ale někdo říká,že má horší display a foťák/ a na třetí https://www.alza.cz/samsung-galaxy-j5-2016?dq=4195 059&catid=18850171 /nižší výkon, nemá např. auto regulaci jasu, notifikační diodu ale zase má plnohodnotný dual-sim a jednoduše výměnnou baterii/. Došetřil bych na ten P9lite.

Všem díky za návrhy, cením si toho. Ale jak už jsem psal (do 5ti palců) pokud by to bylo 5,2 tak to ještě jde. Celá pointa spočívá v tom, že chci telefon který v pohodě nacpu do kapsy, budu ho moci ovládat jednou rukou. Dále nechci utrácet zbytečně moc peněz, jsem povoláním elektrikář a často dělám v zrovna né moc čistém prostředí, cpu všude možně šroubováky a různé pomůcky takže je dost velká šance, že ten telefon zničím......Samozřejmě jsem přemýšlel, že bych si z bazaru koupil nějakou tlačítkovou nokii, ale jsem z té mladší generace která musí mít pořád po ruce ten telefon s messengerem.

Je problem sehnat maly telefon do kapsy, bohuzel tech par co je, jsou vetsinou vyssi trida jako iPhone SE nebo ted nevim model nejakyho Sony, kterej byl jakz takz malej.

Jinak ale nekoukej na velikost displeje, ale na rozmery telefonu, najdes v katalogu na mobilmanii nebo mobilenet nebo gsmarena. Posledni dobou se ztencuji ramecky, takze se do stejne velkyho mobilu nacpe vetsi displej.

Toho jsem si taky všiml, co rok, tím větší display ty telefony mají.

To je taky pravda, ale přece není možný aby nějaký 5,5 palcový telefon byl menší než 5ti palcový s tlustšími rámy, to by musela být řádná cihla......Takže v konečným důsledku pořád platí to, že to Lenovo K5 je pro mě zatím nejvýhodnější, seženu ho za 4k, má to všechno co požaduji a s špatnou optimalizací os bych se snad nějak vypořádal, zas tak hrozný to být nemůže. Jinak pořád mám v hlavě ten honor 7 lite, tu tisícovku klidně připlatím jestli to fakt stojí za to.