Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc pri výbere grafickej karty.

Dobrý deň, mam počítač hp pavilion

(takto vyzerá skriňa, celkom malá)
- http://www.conrad.com/medias/global/ce/4000_4999/4 700/4790/4796/1400352_LB_00_FB.EPS_1000.jpg

a niesom spokojný s grafikou čo v ňom bola. Momentálne je v pc radeon r5 330, ktorá mi už prestáva dostačovať a chcel by som niečo stabilnejšie na hranie hier ako league of legends bez zásekov, momentálne sa mi občas stáva že sa hra náhodne zasekne na 2 sekundy.. síce nie často ale je to nepríjemné a ako som pozeral tak dnes karty za 100€ majú dostatok výkonu na rozchodenie aj nových hier na veľké detaily.. Teraz keď hrám wowko tak musím mať detaily na stredné bez tieňov a vody aby som dosiahol 60 fps v raidoch.. Ako vám už asi došlo, prišiel som sa poradiť sem, pretože v týchto veciach sa naozaj vyznám len veľmi málo. Som študent a teda nemám veľký rozpočet (niečo do 150€), skriňa je malá a preto si myslím že by sa mi tam grafika čo má 2 fans nevošla, preto ju chcem čo najmenšiu.. najviac sa mi zapáčila táto grafika https://www.alza.sk/msi-radeon-rx-460-4g-oc-d46352 40.htm?o=8, niekde som čítal že nieje skoro žiaden rozdiel v 2gb a 4gb verzii, niekde je dokonca o 1-2 fps lepšia 2gb, ale 10€ hore dole, radšej budem mať 4gb. (asi takto aj vymysleli marketing, no čo už..) rozmery ma celkom malé takže myslím že by sa vošla.. Teraz ten najvačší problém.. potrebujem poradiť či by táto grafika fungovala na mojom pc.. na stránke alzy píše že potrebujem PCI Express x16 3.0.. niekde som čítal že ak môj pc nieje starší ako 10 rokov (čo nieje, má 1 rok (2 roky čo hp začalo vyrábať tieto pc)) tak si myslím že to bude mať :D snáď..? ďalej, výstupi ma DVI, HDMI, DisplayPort.. ja mám ešte starší VGA monitor. momentálne sa ho nechystám meniť keďže slúži bez problémov (do roka ale snaď áno). tu je ďalší problém.. z tej radeon r5ky čo mám výstup nejde priamo ale ide nejak divne zo zadu kde ide vga výstup z niekadial uplne inakadial :D neviem to vysvetliť kedze sa v tom nevyznám niečo takéto http://www.computershopper.com/var/ezwebin_site/st orage/images/media/images/hp-pavilion-p6320f-rear/ 585138-1-eng-US/hp-pavilion-p6320f-rear.jpg .. keď tam zapojím novú kartu (ak mi teda poviete že by som ju mohol kúpiť) ktorá nemá vga výstup, budem tento výstup stále môcť používať? ten vga výstup ide z motherboardy asi. Ak to teda takto nieje, môžete mi poradiť nejaký konvertor výstupu z hdmi na vga? aby to fungovalo kvalitne prosím a bez problémov.. kludne aj drahsie.. A ďalší a asi najvačší problém .. na alze píše TDP 75 W, to vobec neviem čo je, pridavne napajanie nepotrebuje čo je super, ale ma odporučany výkon zdroja 400 W.. neviem či to je správne ale moj zdroj ma na sebe toto, myslím že to nepôjde, či? cWBGS .. Ďakujem veľmi pekne každému čo mi pomôže :) a objasní veci
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Na tejto stránke http://www.game-debate.com/hardware/?gid=2957&grap hics=Radeon%20R5%20330%20(OEM) píše že na gpu ktorú mám teraz je treba až 450w zdroj.. PSU 450 Watt & 33 Amps, a funguje bez problémov. Takže myslím že to "risknem" a kúpim asi tú rx 460 kedze jej odporucany zdroj je 400w.. este menej ako táto stará. K tej inštalácii, myslíš si že by som to zvládol namontovať do počítača? :D a ako si hovoril že ten výstup z vga by bolo hlúposť používať s novou kartou, to znamená že ten výstup tam ostane aj keď vymením karty? a proste budem používať priamo výstup z grafiky? .. ak áno tak by si mi mohol poradiť nejakú dočastnú redukciu z hdmi na vga? .. asi bude najlepšia redukci z hdmi na vga že? lebo su tam sice výstupi aj dvi a displayport ale tie velmi nepoznám a neviem na čo sú..